Grenada Vize Başvurusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler 2024

Batı Atlas Okyanusu'nda Karayip Denizi'nde yer alan Grenada, İngiliz Milletler Topluluğu'na üye bir ada ülkesidir. Vize muafiyet anlaşması imzalanan ülkeler haricinde, Grenada'ya seyahat eden yabancı ülkelerin vatandaşları adaya giriş için vize almak zorundadırlar. 

Grenada hususi, hizmet ve diplomatik pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için 90 güne kadar süreli ziyaretlerinde vize muafiyeti uygulamaktadır. Umuma mahsus pasaportu bulunan TC vatandaşlarının ise Grenada'ya seyahat etmek için vize almaları gerekmektedir. 

Grenada vizeleri, ülkenin dış temsilcilikleri veya Birleşik Krallık diplomatik misyonları tarafından verilmektedir. Ülkemizde Grenada'ya ait herhangi bir dış temsilcilik bulunmaması nedeniyle, vize başvuruları Birleşik Krallık Ankara Büyükelçiliği ya da İstanbul Başkonsolosluğu'na yapılabilmektedir. 

Grenada Vize Başvuru Evrakları

Grenada Vize Başvurusu

Grenada vize başvurusu için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir. 

Grenada'ya seyahat etme amacı ve başvuru sahibinin kişisel durumuna göre vize başvurusu için ek evraklar talep edilebilmektedir.

Grenada Kapıda Vi̇ze Uygulaması

Aşağıda listelenen ülkelerin vatandaşları Grenada'ya varışta kapı vizesi alabilmektedirler.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: