Haiti Vize Başvurusu: Kapıda Vize Evrakları ve 2024 Ücretleri

Haiti Cumhuriyeti, Amerika kıtasının Karayipler Bölgesi'nde bulunan bir ada ülkesidir. Haiti'nin vize uygulamaları doğrultusunda yabancı ülke vatandaşları varışta vize alarak 3 aya kadar Haiti'de kalabilmektedir.

Haiti'ye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, pasaport türü fark etmeksizin vizeye tabidir ve Haiti sınır kapılarında turist vizesi alabilmektedir. Haiti turist vizesi, turist kartı olarak da bilinir ve en fazla  90 günlük olarak düzenlenir. 

Haiti Kapı Vizesi

Sınırda ve evraksız olarak turist vizesi alınabilmesi nedeniyle Haiti, Türk vatandaşlarının vizesiz gidebildiği ülkeler arasında sayılır. Haiti'ye varıştan itibaren 6 ay geçerli TC pasaportu ve vize ücreti ile başvuru yaparak Haiti kapı vizesi alabilirsiniz.  

Haiti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Suriye, Libya, İran, Yemen, Panama, Kolombiya, Dominik Cumhuriyeti, Küba ve Vietnam vatandaşlarının Haiti'ye giriş için seyahatten en az 1 ay önce başvuru yaparak vize almaları gerekmektedir. 

Haiti vizesi için aşağıda listelenen belgelerle birlikte Haiti diplomatik temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmalıdır.

Haiti Vize Ücreti 2024

2024 yılında Haiti Cumhuriyeti kapıda vize ücreti; umumi pasaport hamilleri için 10 $'dır. Resmi (diplomatik, hususi, hizmet) pasaport sahipleri Haiti kapı vizesini harçsız olarak alabilmektedir. 

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: