Kiribati Vize Başvuru İşlemleri ve Gerekli Evraklar 2024

Kiribati, Büyük Okyanus'ta Mikronezya ada öbeği içerisinde takımadalardan oluşan ve İngiliz Milletler Topluluğu üyesi olan bir ülkedir. Kiribati ile vize muafiyet anlaşması imzalamış ülkeler dışında tüm yabancı ülkelerin vatandaşları Kiribati'ye seyahat etmek için vize almalıdır.

Kiribati Cumhuriyeti'ne gidecek diplomatik (siyah) pasaport hamili TC vatandaşları için vize muafiyeti tanınmıştır. Umuma mahsus (bordo), hususi (yeşil) ve hizmet (gri) pasaportu bulunan vatandaşlarımız ise Kiribati'ye giriş için vizeye tabidirler.

Türkiye'de Kiribati Cumhuriyeti'ne ait herhangi bir dış temsilcilik bulunmamakta olup, Kiribati için vize başvuruları Birleşik Krallık Konsolosluğu'na yapılabilmektedir. 

Kiribati Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Kiribati vizesi için sunulması gerelen belgeler aşağıda sıralanmıştır. 

Önemli Hatırlatma; Türkiye’den Kiribati'ye direkt uçuş olmaması nedeniyle üçüncü bir ülkeden veya ülkelerden aktarmalı seyahat etmeniz gerekmektedir. Bu nedenle aktarma yapılacak ülkenin vize rejimi doğrultusunda transit vize almanız gerekebilir. 

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: