Komorlar Kapıda Vize Başvuru Rehberi 2024

Komorlar, resmi ismi ile Komorlar Birliği, Doğu Afrika'da Mozambik ve Madagaskar arasında bulunan bir ada ülkesidir. Komorlar Birliği'nin vize rejimi doğrultusunda adaya seyahat edecek tüm yabancı ülke vatandaşlarının giriş vizesi almaları gerekmektedir. 

Uluslararası ziyaretçiler için Komorlar Birliği sınır kapılarında tek girişli 45 günlük ziyaretçi vizesi verilmektedir. Komorlar'a turistik ve ticari amaçlarla seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, pasaport türü fark etmeksizin varışta vize almaları gerekir. 

Komorlar Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Komorlar Birliği Vizesi

Komorlar kapıda vize için sunulması gereken evraklar aşağıda listelenmiştir.

Komorlar Varışta Vize Ücreti

Komorlar Birliği Hahaya Uluslararası Havaalanı'nda ve diğer sınır kapılarında, varışta vize ücreti olarak 30 $ başvuru harcı tahsil edilmektedir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: