Madagaskar E-Vize Başvurusu: Gerekli Evraklar ve 2024 Ücretleri

Madagaskar Cumhuriyeti, Hint Okyanusu'ndaki Madagaskar Adası üzerinde kurulu olan bir Doğu Afrika ada ülkesidir. Madagaskar vize rejimi kapsamında tüm yabancı ülkelerin vatandaşları online başvuru yaparak e-vize veya sınır kapısında vize alabilmektedirler. 

Madagaskar, tüm Türkiye Cumhuriyeti pasaport türleri için vize istemektedir. Türkiye'de Madagaskar dış temsilciliği bulunmaması nedeniyle vize başvuruları online olarak veya sınır kapılarında kabul edilmektedir. Madagaskar elektronik vize sistemi üzerinden tek girişli ve en fazla 60 günlük turist vizesi alabilirsiniz. 

Lütfen Dikkat; Madagaskar'a girişte kapı vizesi alabilirsiniz, ancak sınırda herhangi bir aksilik yaşanması ihtimali veya olası bekleme sürelerine karşın seyahate çıkmadan önce elektronik giriş izni almanız önerilmektedir.

Madagaskar Online Vize İşlemleri

Madagaskar Vizesi

Madagaskar e-vize başvuruları evisamada-mg.com adresi üzerinden, seyahatten en geç 1 hafta önce yapılmalıdır. Eksiksiz şekilde yapılan vize başvuruları ortalama 72 saat içerisinde sonuçlanır.

Madagaskar vize başvurunuzun onaylanması halinde mail adresinize .pdf formatında bir elektronik giriş izni gönderilir. Madagaskar'a varışta sınır koruma görevlisine elektronik giriş iznini beyan edilmeli ve pasaportunuza e-vize işletmelisiniz.

Madagaskar Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Madagaskar vize başvurusu için gerekli belgeler aşağıda verilmiştir.

Madagaskar Cumhuriyeti sınır kapısında beyan etmeniz gerekenler aşağıda listelenmiştir. 

2024'te Madagaskar Vize Ücretleri

Madagaskar vize ücretleri, e-vize veya kapıda vize türleri için değişiklik göstermez, ancak vizenin geçerlilik süresine göre değişmektedir. 2024 yılında 15 günlük Madagaskar turist vizesi başvuru harcı 10 EUR, 30 günlük vize harcı 35 EUR, 60 günlük vize harcı ise 40 EUR'dur. 

Madagaskar e-vize ücretleri, online başvuru formu doldurulduktan sonra kredi kartı ile ödenmektedir. Madagaskar kapıda vize başvurusu yapılması halinde vize ücreti ülkeye girişte nakit olarak ödenmektedir.

Madagaskar vize başvurusu için pasaport kimlik bilgileri sayfasını renkli şekilde tarayarak e-maille merkezimize göndermeniz yeterlidir.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: