Malavi Online Vize İşlemleri, Gerekli Belgeler ve Ücretler 2024

Malavi, Güneydoğu Afrika'da, denize kıyısı bulunmayan bir kara ülkesidir. Malavi'nin vize politikası doğrultusunda ülkeye giriş yapacak yabancı ülke vatandaşlarının vize, e-vize veya kapı vizesi almaları gerekmektedir. Malavi Cumhuriyeti, 1 Kasım 2019'dan itibaren vize işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla e-Vize başvuru platformunu kullanmaya başlamıştır. 

Malavi Cumhuriyeti ve ülkemiz arasında vize muafiyeti anlaşması bulunmamaktadır. Bu nedenle pasaport türünden bağımsız olarak tüm TC vatandaşlarının Malavi'ye seyahat etmek için vize almaları gerekmektedir. Malavi seyahatinizden önce, Malavi Göçmenlik ve Vatandaşlık Servisi resmi web sitesi üzerinden başvuru yaparak e-vize alabilirsiniz. 

Malavi E-Vize Başvurusu

Malavi E-Vize Başvurusu

Türkiye'de Malavi Cumhuriyeti'ne ait herhangi bir diplomatik temsilcilik bulunmaması nedeniyle tüm vize başvuruları evisa.gov.mw web sitesinden online olarak yapılmaktadır. E-vize başvurusu için online vize formunu doldurmalı, gerekli evrakları tarayarak sisteme yüklemeli ve vize ücretini ödemelisiniz.

Eksiksiz şekilde tamamlanan Malavi e-vize başvuruları ortalama 5 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Onaylanan başvurular için e-vize belgesi başvuru sahibinin mail adresine gönderilir. Malavi'ye varışta Göçmenlik ve Vatandaşlık Servisi memuruna e-vize çıktısı, dönüş bileti, sarıhumma aşı kartı ve pasaportunuzu beyan etmelisiniz.

Malavi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Malavi vizesi için hazırlanması gereken belgeler aşağıda listelenmiştir. 

  • En az 180 gün geçerli TC pasaportu 
  • Malavi'de ikamet eden bir kişi tarafından imzalı vize talep dilekçesi
  • Otel rezervasyonu veya vize davet mektubu 
  • Son 6 ay içerisinde çekilmiş fotoğraf 
  • E-vize ücreti ödemesi için kredi kartı
  • 18 yaşından küçükler için; doğum belgesi, muvafakatname ve ebeveyn/ vasiye ait pasaport

Malavi Vize Başvuru Ücretleri

2024 yılında Malavi vize ücretleri; 3 aylık vize için 50 USD, 6 aylık vize için 150 USD ve 12 aylık vize için 250 USD'dir. Vize ücretleri, geçerlilik süresine göre değişir; turistik, ticari, aile ziyareti, medikal ve eğitim vizeleri için aynı tarife uygulanmaktadır. Vize ücreti, online başvuru esnasında kredi kartıyla ve $ cinsinden ödenmektedir.

Malavi e-vize işlemleri için: 0850 241 1868

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: