Maldiv Adaları Vizesi İçin Gerekenler ve Kapıda Başvuru İşlemleri

Maldivler, Hint Okyanusu'nda yer alan ve 1.200 adadan oluşan bir Güney Asya ülkesidir. Özellikle balayı tatilleri için sıkça tercih edilen Maldivler Cumhuriyeti, dünyanın tüm ülkelerinden gelen yabancı ziyaretçilere 30 gün boyunca geçerli ücretsiz turist vizesi vermektedir.

Maldiv Adaları'na seyahat edecek tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, sahip oldukları pasaport türü fark etmeksizin vizeye tabidir. Maldivler turist vizesi, ülkeye varışta ücretsi olarak alınabildiği için Maldivler, Türk vatandaşlarının vizesiz gidebildiği ülkeler arasında sayılmaktadır. 

Maldivler Kapıda Vize Evrakları

Maldivler Vize Formu

Maldivler sınır kapısında aşağıdaki evrakları beyan eden yabancı ziyaretçilere 30 günlük turist vizesi verilmektedir. 

Maldivler Vize Süresi Uzatma İşlemi 

Maldivler Cumhuriyeti'nde 30 günden daha uzun süre kalmak için vize süresi uzatma başvurusu yapılabilmektedir. Vize uzatma başvuruları, gerekli belgeler ve işlem ücreti ile birlikte Maldivler Göçmenlik Dairesi'ne yapılmaktadır. 

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: