Mali Vizesi Başvuru İşlemleri, Gerekli Evraklar ve Ücretler 2024

Batı Afrika ülkeleri arasında bulunan Mali Cumhuriyeti'nin vize politikası kapsamında çoğu Afrika ülkesinin vatandaşlarına vize muafiyeti tanınmaktadır. Bunun dışındaki tüm yabancı ülkelerin vatandaşları, Mali'ye yapacakları seyahatler öncesinde ülkenin diplomatik temsilciliklerinden vize almalıdırlar. 

Ülkemiz ile Mali Cumhuriyeti arasından imzalanan vize muafiyeti anlaşması uyarınca diplomatik pasaport hamili TC vatandaşları 90 güne kadarki Mali ziyaretlerinde vizeden muaftır. Umuma mahsus, hususi ve hizmet pasaportu olan Türk vatandaşları ise Mali seyahatlerinde vizeye tabidir.

Mali'ye Seyahat Edecek Vatandaşlarımızın Dikkatine; Türkiye'den vize başvuruları, şahsen veya akredite vize acenteleri aracılığıyla Mali Ankara Büyükelçiliği'ne yapılmakta ve ortalama 3 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Mali Cumhuriyeti'nin, TC vatandaşları için yürürlükte olan bir e-vize veya kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır.

Mali Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Mali Turist Vizesi

Mali vize başvurusu için gerekli belgeler aşağıda sıralanmıştır.

Yukarıda verilen belgeler, kısa süreli Mali vizesi (90 günlük turistik, ticari, aile/ arkadaş ziyareti) için gerekenlerdir. Seyahat amacı ve başvuru sahibinin kişisel durumuna göre Mali vizesi için ek evrakların sunulması gerekebilir. 

Mali vizesi danışmanlığı için: 0850 241 1868

Mali Vize Başvuru Ücreti

Geçerlilik süresine göre 2024 yılı Mali vize başvuru ücretleri tablosu aşağıda verilmiştir. 

Mali Vize SüresiGiriş-Çıkış SayısıÜcret
3 aylık vizeTek girişli80 $
3 aylık vizeÇok girişli110 $
6 aylık vizeÇok girişli200 $
12 aylık vizeÇok girişli370 $
Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: