Mikronezya Vizesi: Başvuru İşlemleri ve Gerekli Belgeler 2024

Mikronezya Federal Devletleri, Büyük Okyanus'un batısında toplam 607 adadan oluşan bir Okyanusya ülkesidir. Vizeden muafiyeti tanınan ülkeler haricinde, tüm yabancı ülkelerden gelen ziyaretçilerin Mikronezya'ya giriş için vize almaları gerekmektedir. 

Mikronezya pasaport türü fark etmeksizin tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından ülkeye giriş için vize talep etmektedir. Mikronezya’ya varışta sınır kapılarından 30 günlük ziyaretçi vizesi alınabilmektedir.

Mikronezya'ya giriş şartlarını ve gerekli evrakları sağlamanız halinde pasaportunuza, Göçmenlik Bürosu tarafından 1 aylık ziyaretçi vizesi ve giriş damgası işlenir. Ülkede 30 günden daha uzun süre kalmak isteyen kişiler Mikronezya Göçmenlik Bürosu'na başvuru yaparak kalış sürelerinin 60 güne kadar uzatabilmektedir. 

Mikronezya Kapıda Vize Evrakları

Mikronezya

Mikronezya Federal Devletleri'ne varışta aşağıdaki evrakları beyan ederek kapı vizesi alabilirsiniz. 

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: