Montserrat Adası Online Vize Başvurusu 2024

Montserrat Adası, Kuzey Amerika'nın Antiller bölgesinde yer alan Britanya denizaşırı topraklarından biridir. İdari açıdan Birleşik Krallık'a bağlı olması nedeniyle, Montserrat Adası'na seyahat edecek tüm yabancı ülke vatandaşları için Birleşik Krallık vize rejimi kuralları uygulanmaktadır. 

Montserrat Adası'nı ziyaret edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, pasaport türü ve seyahat süresinden bağımsız olarak vizeye tabidirler. 

Montserrat Vize İşlemleri ve Gerekli Evraklar

Montserrat Vize Başvurusu

Montserrat Hükümeti, adayı ziyaret edecek yabancı ülke vatandaşları için turistik e-vize uygulamasını yürürlüğe koymuştur. Bu sayede Birleşik Krallık konsolosluklarına gitmeye gerek kalmadan online başvuru ile Montserrat vizesi alınabilmektedir.

Montserrat vizesi almak için immigration.ms web sitesi üzerinden başvuru formunu doldurmanız ve gerekli harç ücretini ödemeniz gerekmektedir. Online vize başvurusunda seyahat boyunca geçerli bir pasaportunuzun bulunması yeterli olup, farklı başvuru evraklarına ihtiyaç duyulmamaktadır. 

Montserrat online vize başvuruları ortalama 24 saat içerisinde sonuçlanır ve e-vize belgesi başvuru sahibinin e-posta adresine gönderilir. Adaya giriş esnasında elektronik vize çıktısı, pasaport ve dönüş biletini beyan etmeniz gerekmektedir. 

Montserrat E-Vize Başvuru Ücreti

2024 yılı itibariyle Montserrat e-vize başvuru ücreti 50 USD'dır ve online form doldurulduktan sonra kredi kartı ile ödenmektedir.  

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: