Moritanya Vizesi: 2024'te Gerekli Evraklar ve Kapıda Vize İşlemleri

Moritanya, resmi adıyla Moritanya İslam Cumhuriyeti, Atlas Okyanusu kıyısında yer alan bir Batı Afrika ülkesidir. Moritanya vize politikası gereğince, Afrika'da bulunan 9 ülke dışında tüm yabancı ülkelerin vatandaşları vizeye tabidir. 

Moritanya, umuma mahsus pasaport sahibi TC vatandaşlarından vize istemektedir. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport hamilleri ise en fazla 90 günlük Moritanya seyahatlerinde vize işlemlerinden muaftırlar.

Moritanya Nouakchott Uluslararası Havaalanı'na varışta Göçmenlik Bürosu'na başvuru yaparak 30 günlük turist vizesi alınabilmektedir. Vize başvurusuyla birlikte, Moritanya'ya giriş işlemleri kapsamında biyometri kaydı verilmesi ve kapıda vize ücretinin ödenmesi gerekmektedir. 

Moritanya Vize Başvuru Belgeleri

Moritanya Vizesi

Moritanya varışta vize başvurusu için gerekli belgeler aşağıda listelenmiştir.

Moritanya Kapıda Vize Ücreti

2024 yılı itibariyle kısa süreli Moritanya kapı vizesi için başvuru harç ücreti 55 EUR'dur.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: