Saint Helena Adası Online Vize Başvuru Süreci 2024

Saint Helena Adası, Atlas Okyanusu'nun güneyinde yer alan bir Britanya Denizaşırı Bölgesidir. Birleşik Krallık'a bağlı olması nedeniyle St. Helena'ya seyahat edecek tüm yabancı ülke vatandaşları için Birleşik Krallık vize rejimi kuralları uygulanmaktadır. St. Helena'yı ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, pasaport türü ve seyahat süresinden bağımsız olarak vizeye tabidir. 

St. Helena'nın kapıda vize uygulaması bulunmamakla birlikte online başvuru yaparak vize alınabilmektedir. Saint Helena Hükümeti adayı ziyaret edecek yabancı ülke vatandaşları için turistik e-vize uygulamasını yürürlüğe koymuştur. E-vize St. Helena'da en fazla 6 aylık ve turistik amaçlı seyahatler için verilir. 

Saint Helena E-Vize Başvurusu

Saint Helena E-Vize Başvurusu

St. Helena e-vize başvuruları, Birleşik Krallık Konsolosluğuna gitmeye gerek kalmadan, St. Helena E-Vize web sitesi üzerinden yapılmaktadır. E-vize web sitesi üzerinden online başvuru formu doldurulduktan sonra gerekli evraklar uygun formatta hazırlanarak sisteme yüklenmeli ve başvuru ücreti ödenmelidir. 

Saint Helena online vize başvuruları ortalama 3 hafta içerisinde sonuçlanır ve elektronik vize dosyası başvuruda verilen e-posta adresine gönderilir. St. Helena'ya sınır kapısında elektronik vize onayının çıktısı ve başvuruda sunulan diğer belgelerle birlikte adaya giriş yapılabilmektedir.

St. Helena Vizesi İçin Gerekli Evraklar

St. Helena vize işlemleri için hazırlanması gereken evraklar aşağıda listelenmiştir. 

Saint Helena E-Vize Başvuru Ücreti

2024 yılında geçerli Saint Helena elektronik vize başvuru ücreti 50 £'dur. 

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: