St. Vincent ve Grenadinler Vizesi: Başvuru İşlemleri ve Gerekli Belgeler

Karayip Denizi'nde yer alan Saint Vincent ve Grenadinler, Atlas Okyanusu'ndaki ada ülkelerinden biridir. St. Vincent ve Grenadinler adasına seyahat edecek yabancı ülke vatandaşlarının çoğu için vizesiz giriş ya da varışta vize alma imkanı bulunmaktadır.

St. Vincent ve Grenadinler'i ziyaret etmek isteyen umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi TC vatandaşları vizeye tabidir. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport hamilleri ise 90 güne kadar St. Vincent ve Grenadinler vizesinden muaftır. Türkiye'den St. Vincent ve Grenadinler'e seyahat eden TC vatandaşları, sınır kapılarında 3 aylık ziyaretçi vizesi alabilirler.

Lütfen Dikkat; St. Vincent ve Grenadinler'in vize politikası uyarınca belirli ülkelerin vatandaşları ülkeye seyahat etmeden önce Ulusal Güvenlik Bakanlığı'na başvuru yaparak vize almalıdırlar. Bu ülkeler; Afganistan, Çin, Dominik Cumhuriyeti, Haiti, İran, Irak, Lübnan, Nijerya ve Suriye'dir.

St. Vi̇ncent ve Grenadi̇nler Kapıda Vi̇ze Evrakları

Saint Vincent ve Grenadinler

Saint Vincent ve Grenadinler kapıda vize başvurusu için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: