Surinam Vizesi İçin Online Başvuru ve Gerekli Belgeler 2024

Surinam Cumhuriyeti, Atlas Okyanusu kıyısında yer alır ve yüzölçümü ile Güney Amerika kıtasının en küçük ülkesidir. 15 Nisan 2019 tarihinde Surinam Dışişleri Bakanlığı tarafından e-vize başvuru sistemi kullanıma açılmıştır. Vizeye tabi ve kendi ülkesinde Surinam dış temsilciliği bulunmayan yabancı ülke vatandaşları Surinam'a elektronik vize alarak seyahat edebilirler.

Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Surinam'a ilk giriş tarihlerinden itibaren 3 ay boyunca vizeden muaftır. Umuma muhsus (bordo) pasaport hamili vatandaşlarımız ise Surinam'a girişlerinde vizeye tabidir. 

Surinam Elektronik Vize İşlemleri

Surinam Vize Başvurusu

En fazla 90 gün kalış süresi için verilen Surinam ziyaretçi vizesi (turistik, ticari, aile ziyareti vizeleri) suriname.vfsevisa.com web sitesinden e-vize olarak alınabilmektedir. 

Surinam online vize başvuruları ortalama 3 ila 5 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Başvurunun onay alması halinde mail adresinize e-vize belgesi gönderilir. Surinam'a vardığınızda sınır koruma görevlisine e-vize çıktısını beyan etmeniz gerekmektedir. 

Surinam Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Surinam vize başvurusu için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir. 

Surinam E-Vize Ücreti

2024 yılında kısa süreli Surinam e-vize başvuru ücreti; 45 USD vize harcı ve 18 USD online VFS servis bedeli olmak üzere toplam 63 USD'dir. Surinam'a çok girişli vize başvurusu yapıyorsanız vize harcı olarak 90 USD ödemeniz gerekir. 

Surinam vize ücretinin online başvuru esnasında kredi kartı ile USD ya da EUR cinsinden ödenmesi gerekmektedir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: