Nauru Vizesi: 2024'te Başvuru İşlemleri ve Gerekli Evraklar

Önceden Pleasant Adası olarak bilinen Nauru Cumhuriyeti, Orta Pasifik'te bir Mikronezya ada ülkesidir. Nauru'nun vize politikası gereğince, muafiyet tanınan ülkeler haricinde, tüm yabancı ülkelerden gelen ziyaretçilerin ülkeye giriş için vize almaları zorunludur. 

Ülkemiz ile Nauru Cumhuriyeti arasında vize muafiyeti anlaşması imzalanmamıştır. Bu nedenle, Nauru’ya gidecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları hamili oldukları pasaport türünden ve seyahat süresinden bağımsız olarak vizeye tabidirler. 

Nauru Vize Başvuru Prosedürü

Nauru Vizesi

Nauru vize başvurusu için gerekli evrakların tümü taranarak Nauru Göçmenlik Bürosu'nun visa@naurugov.nr adresine e-posta ile gönderilmelidir. Eksiksiz şekilde yapılan Nauru vize başvuruları ortalama 1 ay içerisinde sonuçlanmaktadır.

Başvurunun onaylanması halinde Nauru Adalet ve Sınır Kontrolü Departmanı başvuru sahibinin mail adresine vizenin bir kopyasını göndermektedir. Nauru'ya girişte vize çıktısını beyan eden kişilerin pasaportuna vize damgası işlenmektedir. 

Nauru Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Nauru vize başvurusu için aşağıda listelenen belgelerin hazırlanması gerekmektedir. 

Lütfen Dikkat; Türkiye'den Nauru Cumhuriyeti'ne direkt uçuş bulunmaması nedeniyle Avusturalya'nın Brisbane kenti üzerinden aktarmalı uçuş gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle Nauru seyahatinden önce Avustralya transit vizesi alınması gerekmektedir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: