Reunion Adası Vize Başvurusu: Gerekli Belgeler ve 2024 Ücretleri

Reunion, Hint Okyanusu'nda bulunan ve Fransa'nın denizaşırı topraklarından biri olan adadır. Dolayısıyla Reunion Adası'na seyahat eden yabancı ülkelerin vatandaşları için Fransa vize rejimi kuralları ve prosedürleri geçerlidir. 

Reunion Adası'na seyahat edecek umumi pasaport hamili Türk vatandaşlarının seyahat öncesinde vize almaları gerekmektedir. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri ise Reunion Adası'na yapacakları 90 günden kısa süreli ziyaretlerinde vizeden muaftırlar. 

Türkiye'den Reunion Adası'na gitmek için vize başvuruları Fransa Ankara Büyükelçiliği veya Fransa İstanbul Başkonsolosluğu tarafından ve aracı kurum vize merkezleri üzerinden kabul edilmektedir. 

Lütfen Dikkat; Halihazırda Fransa Schengen vizesi sahibi olmanız Reunion Adası'na giriş için yeterli değildir; ayrıca başvuru yaparak Reunion vizesi almanız gerekmektedir.

Reunion Vizesi İçin Başvuru Prosedürü

Reunion Adası

Reunion Adası vize başvurusu öncelikle online olarak yapılmakta, ardından Fransa vize başvuru merkezinde tamamlanmaktadır. France-Visas web sitesi üzerinden yapılacak online vize başvurusunda ana varış noktası olarak "Reunion" seçilmeli, ayrıca başvuru dilekçesinde Reunion Adası seyahat planı detaylı şekilde açıklanmalıdır.

Online başvurunun ardından İstanbul, Ankara, İzmir veya Gaziantep'teki aracı kurum VFS Global ofislerinden randevu alınmalıdır. Randevu tarihinde Reunion vizesi için gerekli belgeler başvuru merkezine teslim edilmeli, harç ücreti ödenmeli ve biyometri işlemleri tamamlanmalıdır.

Reunion Adası Vize Evrakları

Reunion Adası vizesi için gerekli başvuru evrakları aşağıda verilmiştir. 

Reunion Vizesi Başvuru Ücreti 

2024 yılında Reunion Adası vize başvuru ücreti; 60 € vize harcı ve 25 € VFS hizmet bedeli olmak üzere toplam 85 €'dur. Tüm Reunion vize ücretleri vize randevusunda EUR cinsinden ve nakit olarak tahsil edilmektedir.

Reunion Adası vize başvuru işlemleri ve çalışma durumuna göre gereken evraklar hakkında detaylı bilgiye Fransa Vizesi makalemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: