Cape Verde Vize Rehberi: 2024'te Gerekli Evraklar ve Başvuru Ücreti

Afrika’nın Karayipleri olarak bilinen Cape Verde, Türkçedeki adıyla Yeşil Burun Adaları, Atlas Okyanusu’nda bulunan bir Batı Afrika adalar ülkesidir. Yeşil Burun Adaları'na seyahat edecek yabancı ülke vatandaşlarının, ülkenin diplomatik temsilcilikleri üzerinden veya varışta vize almaları gerekir.

Cape Verde’ye turistik veya ticari amaçlarla kısa süreli seyahat edecek tüm TC vatandaşları, pasaport türü fark etmeksizin vizeye tabidir. 

Cabo Verde Vizesi Başvuru İşlemleri

Cape Verde Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti'nde vize işlemlerinde yetkili bir Cabo Verde dış temsilciliği bulunmamaktadır. Bu nedenle, Türk vatandaşlarının vize başvuruları, Cape Verde Dakar Büyükelçiliği'nden veya Cape Verde dış temsilciliklerinin bulunduğu diğer ülkelerden yapılabilmektedir. Aynı zamanda ülkeye varışta 30 günlük turist vizesi alma imkanı da bulunmaktadır.

Cape Verde Kapıda Vize İşlemleri

Cape Verde Sal, Boavista, Santiago veya Sao Vicente uluslararası havaalanlarından gerekli belgelerle başvuru yaparak kapı vizesi alınabilmektedir. Kapı vizesi alacak kişilerin, seyahatten en az 5 gün öncesinde online form doldurarak elektronik seyahat izni başvurusu yapmaları gerekir.

Yeşil Burun Adaları Vize Evrakları

Yeşil Burun Adaları vizesi için gerekli evraklar aşağıda verilmiştir. 

Cape Verde Vize Ücreti

2024 yılında Cape Verde varışta vize harç ücreti 25 €'dur. 

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: