2023'te Etiyopya Vize Ücreti ve Diğer Başvuru Masrafları

Etiyopya'nın vize rejimine göre vize başvurularının işleme alınabilmesi için vize başvuru harcı ödemeniz gerekmektedir. Etiyopya vize başvurusunda vize başvuru harcına ek olarak; seyahat sağlık sigortası yaptırmak veya danışmanlık hizmeti almak gibi durumlar için ayrıca ödeme yapmanız gerekecektir.

2023 yılında turistik Etiyopya vizesi için toplam başvuru ücreti danışmanlık hizmeti alınmaması halinde ortalama 125 USD tutmaktadır.

Etiyopya vize işlemleri için: 0850 241 1868

Etiyopya Vize Başvuru Harcı

Etiyopya vize başvuru harcı vize türüne ve süresine göre farklılık göstermektedir. 

Aşağıdaki tabloda farklı Etiyopya vizeleri için geçerlilik süresine göre değişen 2023 yılı başvuru harçları verilmiştir.
 

Vize Türü

Vize Süresi

30 Gün90 Gün6 Ay1 Yıl
Turistik Etiyopya vizesi82 USD202 USD--
Ticari Etiyopya vizesi52 USD---
Etiyopya yatırımcı vizesi62 USD152 USD252 USD502 USD
Etiyopya çalışma vizesi202 USD302 USD--
Etiyopya gazeteci vizesi152 USD---

Etiyopya Vize Harcı Nasıl Ödenir?

Etiyopya vize harcını, Etiyopya Göçmenlik ve Vatandaşlık Servisi'nin e-vize başvuruları için oluşturduğu platform üzerinden başvuruyu tamamladıktan sonra kredi veya banka kartı ile ödemeniz gerekir. 

Etiyopya Göçmenlik ve Vatandaşlık Servisi'nin e-vize başvuruları için oluşturduğu internet sitesine evisa.gov.et adresinden ulaşabilirsiniz. Etiyopya resmi e-vize başvuru platformu haricindeki siteler aracılığıyla yapılan vize başvurusu veya ödeme kabul edilmemektedir.

Etiyopya Vizesi İçin Seyahat Sağlık Sigortası

Etiyopya vizesi için seyahat sağlık sigortası sunulması zorunlu bir evrak değildir ancak yaptırılması önerilmektedir.

Covid geçmişiniz, cinsiyetiniz, yaşınız ve alacağınız sigorta süresine göre Etiyopya vizesi için seyahat sağlık sigortası ücreti değişmekte olup 2023 yılında 15 günlük bir poliçe için ortalama 12 USD ödemeniz gerekir.

Etiyopya Vizesi İçin Danışmanlık Hizmeti

Etiyopya vize başvurusu için Vizem.net, evrakların hazırlanmasından pasaportun teslim edilmesine kadar olan tüm süreçte danışmanlık hizmeti vermektedir.

Bursa, Kocaeli, İstanbul, Mersin ve Ankara'da bulunan Vizem.net ofislerimize danışarak ya da 0850 241 1868 numaralı çağrı merkezimizden bize ulaşarak en uygun fiyatlarla Etiyopya vizesi için danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

                                                                      

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: