Fiji'ye Girişte Gerekenler ve Vize Başvuru İşlemleri

Fiji ya da resmi adı ile Fiji Cumhuriyeti, Okyanusya'da bulunan ve 322 ada ile 522 adacıktan oluşan bir ada ülkesidir. Fiji'nin vize muafiyeti tanıdığı 109 ülke haricinde, ülkeye seyahat edecek tüm yabancı ülke vatandaşlarının önceden vize almaları gerekir. 

Fiji, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vizesi seyahat edebildiği ülkelerdendir. Umuma mahsus ve resmi tüm TC pasaport sahipleri 90 güne kadar süreli Fiji seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Fiji vize muafiyeti uygulaması turistik gezi, tatil, iş seyahati ve kişisel ziyaret gibi amaçlarla gerçekleştirilen seyahatler için geçerlidir. 

Fiji'ye ilk girişten itibaren en az 6 ay geçerli TC pasaportu ve dönüş bileti rezervasyonu beyan eden vatandaşlarımız Fiji Cumhuriyeti'ne vizesiz giriş hakkına sahiptir. Ek olarak Fiji sınır kapısında talep edilmesi halinde güncel bir banka hesap dökümü, seyahat sağlık sigortası ve otel rezervasyonu bulundurulması önerilmektedir. 

Fiji Cumhuriyeti Vize Başvurusu

Fiji Vize Başvurusu

Fiji Cumhuriyeti'nin çoğu Afrika ve Ortadoğu ülkesi ile vize muafiyet anlaşması yoktur. Suudi Arabistan, Afganistan, İran ve Suriye gibi belirli ülkelerin vatandaşları Fiji'ye seyahat etmek için vize almak zorundadırlar. Vize başvuruları posta yoluyla Fiji Cumhuriyeti Göçmenlik Dairesi'ne yapılabilmektedir.

Fiji Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Fiji Cumhuriyeti giriş vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: