Togo E-Vize İçin Gerekli Evraklar ve Başvuru Ücretleri 2024

Togo, Benin Körfezi kıyısında yer alan ve yüzölçümü bakımından kıtanın en küçük ülkelerinden olan Batı Afrika ülkesidir. ECOWAS (Batı Afrika Ekonomik Topluluğu) ülkelerinin vatandaşları haricinde, tüm yabancı ülke vatandaşları Togo Cumhuriyeti'ne gitmek için dış temsilcilikler veya Togo Voyage platformu üzerinden e-vize almalıdır.

Togo'ya seyahat edecek hususi, hizmet ve umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları vizeye tabidir. Diplomatik pasaport hamili TC vatandaşları en fazla 90 günlük Togo seyahatlerinde vizeden muaftırlar. 

Türkiye'deki Togo Ankara Büyükelçiliği vize başvurularını kabul etmemekte olup, kısa ve uzun süreli tüm Togo vize türleri için başvurular online olarak tamamlanmalıdır.

Togo Online Vize Başvurusu

Togo E-Vize Başvurusu

Togo vize başvurusu yapmak için voyage.gouv.tg web sitesi üzerinden kullanıcı kaydı yapılmalı, vize başvuru formu doldurulmalı, gerekli evraklar yüklenmeli ve vize ücreti ödenmelidir. Tamamlanan Togo vize başvurusu en geç 5 iş günü içerisinde sonuçlandırılır ve elektronik vizeniz başvuruda verdiğiniz mail adresine gönderilir. 

Togo'ya turistik gezi, ticari seyahat, etkinlik katılımı veya kişisel ziyaret amaçlarıyla gidecek kişilere çok girişli ve 30 günlük e-vize verilmektedir. Togo Cumhuriyeti'ne varışta vize uygulaması yürürlükten kaldırılmıştır.

Togo Vizesi İçin Gerekli Başvuru Belgeleri

Togo online vize başvurusunda bulundurmanız gereken belgeler aşağıda listelenmiştir.

  • En az 3 ay geçerlilik süresi bulunan pasaport (ilk 3 sayfası taranmalıdır.)
  • Gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu
  • Onaylı otel rezervasyonu veya resmi davetiye
  • Şahsi banka hesap dökümü
  • Güncel dijital fotoğraf
  • Vize ücreti ödemesi için kredi kartı

Togo E-Vize Başvuru Ücreti

Togo e-vize ücreti, talep edilen vize süresi ve giriş-çıkış sayısına göre belirlenmektedir.

2024 yılında geçerli Togo e-vize başvuru ücretleri aşağıda verilmiştir. 

Togo Vize SüresiGiriş SayısıÜcret
1-15 günlük vizeTek girişli41 $
1-15 günlük vizeÇok girişli57 $
16-30 günlük vize Çok girişli74 $
31-90 günlük vize Çok girişli107 $
Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: