Etiyopya Vizesi İçin Biyometrik Fotoğraf

Etiyopya Göçmenlik ve Vatandaşlık Servisi'nin oluşturduğu platform üzerinden yapacağınız tüm Etiyopya e-vize başvurularında vize türü fark etmeksizin biyometrik fotoğraf yüklemeniz gerekmektedir.

Biyometrik fotoğraf, yüz biyometrisinin tespit edilebildiği, ICAO (Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü) tarafından belirlenmiş standartlara sahip olan, makinede okunabilen pasaport ve diğer seyahat belgelerinde kullanılan yüksek çözünürlüklü, standart ölçülere ve özelliklere sahip olan fotoğraflardır. Etiyopya vizesi için sunacağınız vize fotoğrafı standartlara uygun ve güncel olmalıdır.

Etiyopya Vize Fotoğrafı Özellikleri

Etiyopya vize başvurusunda sunacağınız fotoğraf 6 aydan eski olmamalıdır. Renkli ve arka fonu beyaz olması gereken Etiyopya vize fotoğrafında yüzünüz objektife bakmalı, başınız düz olmalı, nötr bir yüz ifadesine sahip olmalısınız ve ağzınız da kapalı olmalıdır. Etiyopya vize fotoğrafı, online başvuru sistemine yüklenebilmesi için 2 MB altında ve JPEG, JPG ya da PNG formatında olmalıdır.

Etiyopya vize fotoğrafı için örnek görsel aşağıda verilmiştir.
 

Etiyopya Vize Fotoğrafı Örneği

Etiyopya Vize Başvurusu İçin Fotoğraf Yükleme İşlemi

Etiyopya vize başvurusu için evisa.gov.et adresinden vize başvuru formunu doldurduktan sonra pasaport, biyometrik fotoğraf ve vize başvurusu için gerekli diğer evrakların yüklenmesi aşamasına geçilmektedir.
Etiyopya vize başvuru formunu tamamladıktan sonra açılan sayfada "Photo" başlığı altındaki kısma biyometrik fotoğrafı yüklemeniz gerekmektedir. Sisteme yükleyeceğiniz biyometrik fotoğraf, en fazla 2 MB büyüklükte ve JPEG, JPG ya da PNG formatında olabilir.
Etiyopya Vizesi Fotoğraf Yükleme Ekranı

Standartlara Uymayan Fotoğraf İbraz Edilmesi

Etiyopya vize başvurusu için net olmayan veya standartlara uymayan fotoğraf ibraz edilmesi durumunda vize başvurunuz işleme alınmayacak ve reddedilecektir. 

Gerekli evrakların eksik veya hatalı olması Etiyopya vize reddi nedeni olarak sunulabilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Etiyopya vize fotoğrafı ile ilgili en sık sorulan sorulara Vizem.net danışmanlarının verdiği yanıtları aşağıda bulabilirsiniz.

Etiyopya Vizesi İçin Fotoğraf Başörtülü Çektirebilir Mi?

Etiyopya vizesi için başörtülü fotoğraf çektirebilirsiniz. Etiyopya vizesi fotoğrafında kullanacağınız başörtüsü; yüzünüzün doğal halini bozacak kadar sıkı olmamalı, alın, çene ve yanak kısımlarını kapatmadan net bir şekilde yüzünüzü göstermeli ve başın gereğinden fazlasını kapatmamalıdır.

Başörtüsü ile kabul edilen örnek Etiyopya vize fotoğrafı aşağıda gösterilmiştir.
 

Başörtülü Etiyopya Vize Fotoğrafı

Etiyopya Vizesi İçin Fotoğraf Gözlüklü Çektirebilir Mi?

Etiyopya vizesi için fotoğrafta güneş gözlüğü takmamanız gerekir ve optik gözlük takmanız halinde camların renkli olmaması ve camlarda yansıma olmaması gerekir. Ayrıca kalın çerçevelerden kaçınmalısınız ve çerçeve, gözlerin herhangi bir bölümünü kapatmamalıdır. Etiyopya vize fotoğrafında göz bebeğini bozacak kontakt lens kullanmamalısınız.

Etiyopya Vizesi İçin Biyometrik Fotoğrafı Nerede Çektirebilirim?

Etiyopya vizesi için biyometrik fotoğrafı profesyonel fotoğraf stüdyolarında çektirebilirsiniz, ancak talep edilen kriterleri karşılamanız halinde evde de çekmeniz mümkündür.

Etiyopya vize fotoğrafı için herhangi bir hata olmaması adına istenen kriterleri önceden fotoğrafçıya bildirebilirsiniz.

 

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: