Kamboçya Büyükelçiliği

Kamboçya Büyükelçiliği | ស្ថានទូតកម្ពុជា។

Büyükelçilik, yabancı bir ülkede kendi ülkesini temsil eden ve iki ülke arasındaki karşılıklı diplomatik ilişkilerin var olduğunun göstergesi niteliğinde bir misyon olup esas olarak kendi ülkesini, bulunduğu ülkedeki olaylarla ilgili bilgilendirmekten sorumludur.

Türkiye'den yapılan Kamboçya vize başvurularının karara bağlanmasındaki tek yetkili merci Kamboçya Büyükelçiliği’dir.

Türkiye Kamboçya Büyükelçisi Kimdir?

Türkiye Kamboçya Büyükelçisi Kimdir?
Türkiye Kamboçya Büyükelçisi Kimdir?

Türkiye Kamboçya Büyükelçisi, Meas Kim Heng’dir.

Ankara Kamboçya Büyükelçiliği Adresi

Ankara Kamboçya Büyükelçiliği adresi Kazım Özalp Mah. Koza Sokak No: 24 Çankaya 06700 Ankara’dır.

Kamboçya Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Kamboçya Konsolosluğu ile genel sorularınız için 0312 4391078 telefon numarası, 03124391071 faks numarası veya camemb.tur@mfaic.gov.kh mail adresi ile iletişime geçebilirsiniz. Vize ile ilgili sorularınız için Kamboçya Büyükelçiliği’nin 0312 4391078 telefon numarası, 03124391071 faks numarası ve cambodianconsularsection@gmail.com mail adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

Kamboçya Ankara Büyükelçiliğinin Resmi Web Sitesi

Kamboçya Ankara Büyükelçiliği resmi web sitesi için https://www.cambodiaembassytr.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ankara Kamboçya Krallığı Büyükelçiliğinin Çalışma Saatleri

Ankara Kamboçya Krallığı Büyükelçiliği, Kamboçya resmi tatilleri hariç hafta içi her gün 09.00-16.00’da hizmet vermekte olup konsolosluk işlemleri için 09.00-12.00 arasında hizmet vermektedir.

Kamboçya Büyükelçiliğinin Verdiği Hizmetler Nelerdir?

Kamboçya Büyükelçiliğinin Verdiği Hizmetler Nelerdir?
Kamboçya Büyükelçiliğinin Verdiği Hizmetler Nelerdir?

Kamboçya Büyükelçiliği, Kamboçya vatandaşlarının doğum, ölüm, evlilik, boşanma, pasaport gibi işlemleriyle ilgilenmekte olup T.C. vatandaşlarının vize işlemleriyle ilgilenmektedir.

Ankara Kamboçya Konsolosluğu Vize Başvuru İşlemleri

Ankara Kamboçya Konsolosluğu vize başvuru işlemleri; evrak teslimi ve vize ücretinin ödenmesinden meydana gelmektedir. Kamboçya vize başvurusu için gerekli vize evraklarını hazırlayıp konsolosluğa şahsen ya da posta yoluyla göndermeniz gerekmektedir.

Ankara Kamboçya Büyükelçiliği, posta yoluyla yapılan başvurularda evrakların yoldayken kaybolmasından sorumlu olmamaktadır. Bu nedenle, Büyükelçiliğin Konsolosluk Bölümü'ne gönderdiğiniz başvuruları ve pasaportların teslimat durumunu kontrol etmek için DHL veya Yurtiçi Kargo tarafından sunulan takip numarası ile onaylı posta hizmetini kullanmanız tavsiye edilir.

Büyükelçiliğin damgalı pasaportu iade edebilmesi için, vize başvurusu yaptığınızda ön ödemeli bir iade zarfı eklemeniz gerekmektedir. Kamboçya vize başvuru işlemi için posta ücretlerinin tamamını sizin karşılamanız gerekir.

Herhangi bir belge göndermeden önce gerekli belgelerin elektronik kopyalarını ön inceleme için Kamboçya Büyükelçiliği’nin e-posta adresine göndermeniz gerekir.

Kamboçya Büyükelçiliği Vize Ücreti

Kamboçya Büyükelçiliği vize harcı 700 TL olarak belirlenmiştir ve ücreti Büyükelçilik banka hesabına yatırmanız gerekir.

Kamboçya vize harcı ödeme işlemine dair detaylı bilgilere Kamboçya vize ücreti sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ankara Kamboçya Büyükelçiliği Vize İşlem Süresi

Ankara Kamboçya Büyükelçiliği vize işlem süresi şahsen başvuru yapmanız halinde 3 iş günü, posta ile başvuru yapmanız halinde 5 iş günüdür.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: