Kamboçya Vizesi için Gerekli Evraklar

2023'te Kamboçya Vizesi için Gerekli Evraklar

Kamboçya vizesi için sunmanız gereken belgeler, diğer birçok ülkeye göre daha az sayıdadır.

Gerekli evrakları kriterlere uygun bir şekilde hazırlamanız, Kamboçya vize başvuru sonucunun olumlu olması için önem arz eder.

Aşağıdaki belgeleri Kamboçya vize başvurusu için hazırlamanız gerekir.

  • Pasaport
  • Fotoğraf
  • Vize başvuru formu
  • Ulaşım belgeleri
  • Konaklama belgeleri
  • Vize harcının ödendiğine dair dekont

Kamboçya Vize Başvurusu İçin Pasaport

Kamboçya vize başvurusu için pasaportunuzun Kamboçya’dan dönüş tarihinden itibaren minimum 6 ay daha geçerli olması ve en az 1 adet boş sayfaya sahip olması gerekir. Kamboçya vize başvurusu için pasaportunuzla birlikte 1 adet fotokopisini de ibraz ediniz.

Kamboçya Vizesi İçin Fotoğraf

Kamboçya vizesi için 6 aydan eski olmayan ve istenen kriterlere uygun 1 adet fotoğrafınızı ibraz etmelisiniz.

Kamboçya vize başvurusunu konsolosluk, e-vize portalı veya sınırda yapmanıza bağlı olarak Kamboçya vize fotoğrafı basılı halde veya dijital olarak ibraz edilmelidir.

Kamboçya Krallığı Vize Başvuru Formu

Kamboçya Krallığı vize başvuru formu; başvurduğunuz vize türü fark etmeksizin doldurmanız ve ibraz etmeniz zorunlu bir evraktır.

Kamboçya vizesine e-vize portalından başvurmanız durumunda başvuru formunu online olarak; kapıda veya konsolosluk üzerinden başvurmanız durumunda ise çıktısını alıp kağıt üzerinde doldurmanız gerekmektedir. Kamboçya vize başvuru formu doldurma işlemi başvuru yöntemine göre değişse de her durumda formda istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalısınız.

Kamboçya Seyahat Planı

Kamboçya seyahat planı, Kamboçya seyahatine dair ulaşım araçları ve konaklama yerlerine ait rezervasyon belgelerinden oluşmaktadır.

Konaklama ve ulaşım rezervasyonlarının yer aldığı Kamboçya vizesi için seyahat planı, başvurunuzun olumlu sonuçlanması için önemlidir. Kamboçya vizesi için sahte uçak veya otel rezervasyon belgesi ibraz etmeniz durumunda başvurunuz reddedilir.

Vize Harcı Ödeme Makbuzu

Kamboçya vize harcını ödediğinize dair kanıt niteliğindeki dekontu, Ankara Büyükelçiliği'ne yapacağınız başvurularda ibraz etmeniz gerekir. Bunun için Elçiliğin banka hesabına istenen Kamboçya vize harcını yatırmanız ve dekontu almanız gerekmektedir.

Kamboçya vizesi için online veya kapıda başvuru yapmanız halinde dekonta gerek duyulmamaktadır. E-vize başvurusu sırasında Kamboçya vize ücreti online olarak; kapıda vize başvurusu sırasında ise elden nakit olarak tahsil edilir.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: