Kamboçya Vize Fotoğrafı

Kamboçya Vize Fotoğraf Ölçüsü ve Diğer Özellikler

Kamboçya vize fotoğrafı; başvuracağınız vize türü veya başvuru yöntemi fark etmeksizin tüm Kamboçya vize işlemlerinde sunmanız gereken zorunlu bir evraktır. Kamboçya vize başvurularının Büyükelçiliğe veya sınırda yapılması durumunda fotoğraf ölçüsü 4x6 cm ölçülerinde; e-vize başvurularında ise JPEG, JPG, BMP formatlarında ve 2 MB boyutunda olmalıdır.

Kamboçya vizesi için fotoğrafınız ölçüye ek olarak istenen diğer tüm kriterlere uygun olmalıdır. Kamboçya vizesi için gerekli evraklar arasında yer alan fotoğraf özelliklerine dair detaylı bilgilere aşağıda yer verilmiştir.

Kamboçya Vize Başvurusu için Fotoğraf Kriterleri Nelerdir?

Kamboçya vize başvurusu için fotoğraf özellikleri aşağıda listelenmiştir.

  • En geç 6 ay önce çekilmiş olmalıdır.
  • Fotoğrafın uygun kontrast ve pozlamaya sahip olması ve renkli olması gerekmektedir.
  • Başınızın, fotoğrafın merkezinde yer alması gerekmektedir.
  • Saçınızın yüzünüze gölge düşürmemesi gerekir.
  • Fotoğrafınızın baskısını almak için kullanılan kağıt yüksek kalitede olmalıdır.

Kamboçya vize başvurusu için örnek fotoğraf aşağıda verilmiştir.

Kamboçya vize başvurusu için örnek fotoğraf
Kamboçya vize başvurusu için örnek fotoğraf

Kamboçya Vize Fotoğrafı için Giyim Kuralları

Kamboçya vize fotoğrafı için kıyafetleriniz arka planla kontrast oluşturmalı, bu nedenle açık renkli kıyafetler giymekten kaçınmalısınız. Kamboçya vize fotoğrafı çekilirken t-shirt, yaka veya üniforma giyebilirsiniz ancak yüz hatlarınızı gizleyebilecek eşarp, şapka veya diğer giysilerden kaçınmanız gerekir.

Kamboçya vize fotoğrafında dini amaçlar dışında başlık veya eşarp, güneş gözlüğü veya her zaman takmanız gerekmiyorsa dereceli gözlük gibi yüz hatlarınızı gizleyebilecek aksesuarlar takmamanız gerekir.

Çocuklar ve Bebekler için Kamboçya Vize Fotoğrafı

Kamboçya vizesi için başvuran çocukların, Kamboçya fotoğraf yönergelerine uygun olarak bir kişisel fotoğraf sunmaları gerekmektedir. Kamboçya vize fotoğrafında çocuklar düz durmalı ve nötr bir yüz ifadesi ile doğrudan kameraya bakmalıdır. Arka planda çocuğun yüzünü kapatan herhangi bir saç veya aksesuar olmamalıdır.

Kamboçya vize fotoğrafı için bebekler uzanmış olarak ya da sandalyede oturarak fotoğraf çektirebilir ve bebeklerin ağzının açık olmasına izin verilir. Kamboçya vize fotoğrafı için bebeği kucağınızda tutabilirsiniz ancak fotoğrafta elleriniz, oyuncaklar veya başka herhangi bir nesne gösterilmemelidir.

Kamboçya Krallığı Vize Fotoğrafı Nasıl İbraz Edilmelidir?

Kamboçya Krallığı vize fotoğrafı diğer vize belgeleri ile birlikte sunulur. Ancak Kamboçya vizenizi nasıl aldığınıza bağlı olarak fotoğraf gönderme yöntemleri değişebilir.

Kamboçya vize başvurusunu Elçilik üzerinden yapacaksanız fotoğrafı her iki taraftan yapıştırabilir veya zımbalayabilirsiniz, ancak fotoğrafa zarar verebileceğinden ataş kullanmamanız gerekir. Fotoğrafların postayla veya şahsen gönderilip gönderilmeyeceğini Kamboçya Büyükelçiliği üzerinden öğrenebilirsiniz.

Kamboçya vize başvurusunu online olarak yapacaksanız Dışişleri Bakanlığı'nın resmi web sitesini ziyaret edin ve fotoğrafınızı çevrimiçi Kamboçya vize başvuru formu üzerine yükleyin.

Kapıda Kamboçya vize başvurusu yapacaksanız fotoğrafınızı diğer belgelerinizle birlikte bir zarfa koyun ve varışta vize başvuru merkezine gösterin.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: