Kamboçya Vize Uzatma

Kamboçya Vize Uzatma İşlemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kamboçya vize uzatma işlemi, kriterleri karşılamanız halinde vizenizin durumunu ve süresini değiştirmek için başvuru yapabileceğiniz işlem türüdür.

Makalenin geri kalanında Kamboçya Krallığı vize işlemi hakkında detaylı bilgilere yer verilmiştir.

Geçerlilik Süresi Uzatılabilen Kamboçya Vize Türleri Hangileridir

Geçerlilik süresi uzatılabilen Kamboçya vize türleri turist (t) vizeleri ve normal (e) vizelerdir.

Normal (e) vizelerin iş (EB), iş arama (EG), emeklilik (ER) ve öğrenci (ES) vizesi olmak üzere 4 türü bulunmaktadır. Kamboçya vizenizi uzatırken hangi türü istediğinizi seçebilirsiniz.

Kamboçya Vize Süresi Nasıl Uzatılır?

Kamboçya vize süresini Göçmenlik Departmanı üzerinden uzatmak için başvuru ücreti, fotoğraf ve kimlik kartınızla başvuru yapmanız gerekir ve başvurunuz tamamlanınca teslim alma tarihinizi gösteren bir makbuz ve geçici kimlik kartı alırsınız.

Kamboçya vizesini uzatmak için pasaportunuzun Phnom Penh'deki Göçmenlik Departmanında işlenmesi gerekir. Başka bir ilde bulunuyorsanız pasaportunuzu bir seyahat acentası aracılığıyla Phnom Penh'e göndermeniz mümkün olabilir ancak bu hizmet için ek bir ücret alınır ve işlem fazladan birkaç gün sürebilir.

Kamboçya Göçmenlik Departmanı hafta içi her gün 07.30-11.00 ve 14.00-17.30 arasında hizmet vermektedir. Kamboçya Göçmenlik İdaresi; 322 Rusya Federasyonu Bulvarı’nda, Phnom Penh Uluslararası Havaalanı karşısında yer almaktadır. Kamboçya Göçmenlik Departmanı’na vize uzatma işlemleri için + 855 (0)88 514 2222 telefon numarası ile ulaşabilirsiniz.

Kamboçya vize süresini havaalanından da uzatmak mümkündür ancak bu yöntem daha uzun sürebilir ve havaalanına en az iki yolculuk gerektirir.

Kamboçya Vize Uzatma Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Kamboçya vize uzatma başvurusu için aşağıdaki belgeleri sunmanız gerekir.

  • Pasaportunuz
  • 6×4 cm boyutunda vesikalık fotoğrafınız
  • USD cinsinden ödemeniz gereken vize ücreti
  • Çalışma mektubu gibi vize uzatma türü için gereken ek belgeler

Kamboçya Vize Uzatma Başvuru Ücreti

Kamboçya vizesi uzatma başvuru ücreti turist vizeleri için 30-50 USD arasındadır.

E tipi Kamboçya vizeleri 1, 3, 6 veya 12 ay uzatılabilir ve vize uzatma süresine göre 30 USD ile 300 USD arasında bir başvuru ücreti ödemeniz gerekir. Kamboçya turist vizesi ise en fazla 30 gün uzatılabilir.

Kamboçya Krallığı Vize Uzatma İşlemi Kaç Günde Sonuçlanır?

Kamboçya Krallığı vize uzatma işlemi 2 ila 5 gün içinde sonuçlanır.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: