Kamboçya İş ve Çalışma Vizesi

2023'te Kamboçya İş ve Çalışma Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kamboçya iş (EB) vizesi aynı zamanda Kamboçya ticari vize olarak da adlandırılmakta olup Kamboçya’ya iş amaçlı seyahat eden veya Kamboçya'da uzun süreli çalışacak olan kişiler için düzenlenen bir vize türüdür.

Çalışma vize danışmanlık hizmetleri: 0850 241 1868

Ticari Kamboçya Vizesi Kimlere Verilir?

Ticari Kamboçya vizesi aşağıdaki kişilere verilmektedir.

  • Kamboçya'dan iş teklifini kabul edenler
  • Kamboçya'da kayıtlı bir şirketten/kuruluştan davet almış olanlar
  • Kayıtlı bir şirket/kuruluş tarafından iş amacıyla Kamboçya'ya gönderilenler

Kamboçya Çalışma Vizesine Nasıl Başvurulur?

Kamboçya Çalışma Vizesine Nasıl Başvurulur?
Kamboçya Çalışma Vizesine Nasıl Başvurulur?

Kamboçya çalışma vizesine; online, sınırda veya büyükelçilik üzerinden başvurabilirsiniz.

Kamboçya çalışma vizesine büyükelçilikten başvuracaksanız gerekli evrakları hazırlamalı ve şahsen veya posta yoluyla büyükelçiliğe göndermelisiniz.

Online olarak Kamboçya çalışma vizesine başvuracaksanız e-vize portalı üzerinden başvuru adımlarını tamamlayarak başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekir.

Kamboçya çalışma vizesi için sınırda başvuru yapacaksanız sınır noktasında bulunan vize birimine gerekli evrakları teslim etmeli ve vize harcını ödemelisiniz.

Kamboçya İş Vizesi için Gerekli Evraklar

Kamboçya iş vizesi için istenen evraklar, diğer pek çok ülkenin aksine komplike bir evrak listesi gerektirmez.

Kamboçya ticari vize başvurusu için evrakları eksiksiz bir şekilde ve kriterlere uygun olarak hazırlayıp teslim etmeniz gerekir. Türkiye’den Kamboçya ticari vizesine başvuru yapmak için standart ticari vize evraklarına ek olarak ticari vize davetiyesi ibraz etmeniz gerekir. Ticari vize davetiyesi dışında geri kalan evraklara Kamboçya vizesi için gerekli evraklar sayfasından ulaşabilirsiniz.

Kamboçya Ticari Vize Davet Mektubu

Kamboçya ticari vize davet mektubu; Kamboçya'da çalışmak üzere teklif aldığınız şirket tarafından sizin adınıza gönderilen belgedir.

Kamboçya ticari vize davetiyesi şirketin antetli kağıdına yazılmış olmalı ve davetiyede tarih, şirketin imzası ve mührü olmalıdır. Kamboçya ticari vize davetiyesinde şirket adı, yetkili kişi, yetkili kişinin iletişim numarası ve mail adresi; adınız, soyadınız, pasaport türünüz, pasaport numaranız, pasaport geçerlilik tarihiniz, detaylı seyahat amacınız ve seyahat süreniz yer almalıdır.

Kamboçya ticari vize davet mektubu örneği aşağıda verilmiştir.

Kamboçya Ticari Vize Davet Mektubu Örneği
Kamboçya Ticari Vize Davet Mektubu Örneği

Kamboçya Çalışma Vize Ücreti

Kamboçya çalışma vizesi ücreti e-vize için 35+7 USD, kapıda vize için 30 USD’dir.

Sık Sorulan Sorular

Kamboçya ticari vize hakkında sık sorulan sorulara ve uzman danışmanlarımızın bu sorulara verdiği yanıtlara aşağıda değinilmiştir.

Kamboçya Çalışma Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Kamboçya çalışma vizesi için Büyükelçilik üzerinden şahsen yaptığınız başvurularda 3 iş gününde sonuç alırken postayla yaptığınız başvurularda 5 iş günü içinde sonuç alırsınız.

Kamboçya çalışma vizesi için kapıda vize işlem süresi ise ortalama 1-2 saat olup online yaptığınız Kamboçya vize başvuruları 3 günde sonuçlanır.

Kamboçya Krallığı Ticari Vizesi Ne Kadar Süre Geçerlidir?

Kamboçya Krallığı ticari vizesi 3 ay süre ile geçerlidir.

Kamboçya Çalışma Vizesini Uzatabilir Miyim?

Kamboçya çalışma vizesini Kamboçya Göçmenlik Departmanına başvurarak uzatabilirsiniz.

1, 3, 6 veya 12 ay için yapılabilen Kamboçya vize uzatma işlemi yalnızca 6 ve 12 aylık sürelerde çoklu giriş imkanı sağlar.

Ticari Vize Kamboçya'da Çalışmak İçin Yeterli Midir?

Ticari Vize Kamboçya'da Çalışmak İçin Yeterli Midir?
Ticari Vize Kamboçya'da Çalışmak İçin Yeterli Midir?

Ticari vize, Kamboçya’da çalışma hakkı tanımaz. Kamboçya’da yasal olarak çalışabilmek için çalışma izni almanız gerekir.

EB vize uzatmasına sahip olduğunuzda herhangi bir noktada göçmenlik polisi işletme lisansınızı, çalışma sözleşmenizi ve çalışma izninizi veya kalış amacınızı onaylayan bir mektubu görmek isteyebilir.

Kamboçya'da çalışmak için geçerli bir iş vizesine ve geçerli bir çalışma iznine ihtiyacınız vardır. Kamboçya Çalışma Bakanlığı üzerinden çalışma izni başvurusunu işvereniniz yapmalıdır.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: