Kamboçya Vize Ücreti

Kamboçya Vize Ücreti ve 2023 Yılı Vize Başvuru Masrafları

Kamboçya vize başvurusunu gerçekleştirmek için Kamboçya vize ücreti ödemeniz gerekmektedir. Kamboçya vize başvuru ücreti, yapacağınız vize başvuru yöntemine göre değişmektedir.

2023 yılında vize ücreti, danışmanlık hizmetleri ve sağlık sigortası gibi ek masraflarla birlikte Kamboçya vize başvuru ücreti ortalama 125 USD’ye denk gelmektedir.

Kamboçya Vize Harcı Ne Kadardır?

Kamboçya vize harcı, başvuru yapacağınız yöntem ve yere bağlı olarak değişiklik göstermekte olup aşağıdaki tabloda farklı ücret uygulamalarını paylaştık.

Vize başvuru yöntemiBaşvuru harcı
Kamboçya Konsolosluğu vize başvurusu700 TL
Kamboçya kapıda vize başvurusu30 USD
Kamboçya e-vize başvurusu36 USD

Kamboçya Vize Ücreti Nereye Ödenir?

Kamboçya vize ücretini kapıda vize başvurularında dolar cinsinde nakit olarak sınır görevlisine; e-vize başvurularında ise kredi kartı ile online olarak ödemeniz gerekir. Kamboçya Büyükelçiliği’ne yapacağınız vize başvurularında ödemeyi Elçiliğin banka hesabına göndermelisiniz.

Kamboçya Büyükelçiliği’nden yapacağınız başvurular için Kamboçya Krallığı Büyükelçiliği banka hesabı, 0116556 hesap numarası, TR22 0004 6006 6388 8000 1165 56 IBAN numarası ve AKBANK 0663 Gaziosmanpasa/Ankara şubesine ödeme yapmalısınız.

Çevrimiçi bankacılığı kullandığınızda Kamboçya Büyükelçiliği konsolosluk bölümüne ödemelerin yapıldığını e-posta ile bildirin. Kamboçya vize ücreti başvuru yapıldığında tahsil edilir ve vizenin iptal edilme durumunda vize ücreti geri ödenmez.

Kamboçya Vize İşlemlerinde Diğer Masraflar

Kamboçya vize işlemlerinde ek olarak seyahat sağlık sigortası ve vize danışmanlık hizmeti masrafı bulunmaktadır.

Kamboçya Krallığı Seyahati için Sağlık Sigortası Fiyatları

Kamboçya Krallığı seyahati için sağlık sigortası sunulması zorunlu bir belge değildir ancak yine de seyahat sırasında yaşayabileceğiniz herhangi bir olumsuzluğa karşı sigorta yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Yaşınıza ve konaklama sürenize bağlı olarak değişen Kamboçya seyahat sağlık sigortası ücreti 5,5 EUR ile 60 EUR arasında farklılık göstermektedir.

Kamboçya Vize Danışmanlık Ücretleri

Kamboçya vize danışmanlığını Türkiye’deki TÜRSAB’a kayıtlı akredite acenteler üzerinden alabilirsiniz.

Vizem.net’in 2023 yılında sunduğu Kamboçya vize danışmanlık hizmeti 70-85 USD arasındadır.

Kamboçya vize danışmanlık hattı: 0850 241 1868

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: