Slovenya Vize Başvuru Formu

Slovenya Vize Başvuru Formu Nasıl Hazırlanır?

Slovenya vize başvuru formu vize başvurusunda bulunan kişinin kişisel bilgileri, seyahat amacı, seyahat süresi, mesleki ve finansal durumu hakkında belli başlı bilgiler içeren ve tüm Slovenya vize başvurularında sunulması gereken zorunlu bir evraktır.

Slovenya vize başvuru formunun, vizenin olumlu sonuçlanması için başvuru formunun Slovenya vizesi için gerekli evraklar ile çelişmeyecek şekilde tamamlanması gerekmektedir.

Vizem.net üzerinden yapılan Slovenya vize başvurularında vize formu uzman danışmanlar tarafından doldurulmaktadır.

Slovenya vize başvurusu için: 0850 241 1868

Slovenya Vize İşlemleri için Gerekli Formlar Nereden Alınır?

Slovenya kısa süreli vize işlemleri için gerekli başvuru formunu bu bağlantıya tıklayarak indirebilirsiniz. Ulusal vize başvuru formları Slovenya Cumhuriyeti resmi web sitesi olan https://www.gov.si/en/ internet adresi üzerinden ücretsiz olarak temin edilebilmektedir.

Slovenya Schengen Vizesi Başvuru Formu Örneği

Slovenya Schengen vizesi başvuru formu görseli aşağıda verilmiştir.

Slovenya Schengen Vizesi Başvuru Formu Örneği
Slovenya Schengen Vizesi Başvuru Formu Örneği

Slovenya Ulusal Vize Başvuru Formu Örneği

Slovenya ulusal vize başvuru formu görseli aşağıda verilmiştir.

Slovenya Ulusal Vize Başvuru Formu Örneği
Slovenya Ulusal Vize Başvuru Formu Örneği

Slovenya Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Slovenya vize formu, başvurulacak vize türüne göre ilgili internet sitesi üzerinden indirildikten sonra bilgisayarda ya da elle doldurulabilmektedir.

El yazısı ile doldurulan Slovenya vize başvuru formlarının mavi ya da siyah tükenmez kalemle okunaklı şekilde doldurulması ve imzalanması gerekmektedir. Bilgisayarda doldurulan Slovenya vize formları gerekli alanlar doldurulduktan sonra çıktısı alınıp şahsen imzalanmalıdır.

Slovenya vize başvuru formunda yer alan tüm sorular gerçeğe uygun ve vize başvuru sahibine ait bilgilerle doldurulmalıdır. Birden fazla kişiyle seyahat edilmesi durumunda her başvuru sahibi için doldurulmuş ayrı vize formu gerekmektedir.

Reşit olmayan kişilerin Slovenya vize başvuru formu her iki ebeveyni ya da yasal vasisi tarafından imzalanmalıdır. Yasal vasi ebeveynlerden biri olması durumunda diğer ebeveynin imza atması ve formda iki imza bulunması şarttır.

Slovenya Vize Başvuru Formu Hangi Dilde Doldurulabilir?

Slovenya vize başvuru formunun doldurulması gereken dil, Slovenya vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

Kısa süreli Slovenya vize başvurularında vize formu Türkçe, İngilizce, Çince, Japonca, Rusça, Fransızca, Arapça, Arnavutça ya da Slovence doldurulabilmektedir.

Uzun süreli Slovenya vize başvuru formunun sadece İngilizce veya Slovence doldurulması gerekmektedir.

Slovenya Vize Başvuru Formuna Fotoğraf Eklenir Mi?

Evet, Slovenya vize başvuru formuna fotoğraf eklenmektedir. Slovenya vize başvuru formuna eklenen fotoğrafın vize formunda yer alan fotoğraf kısmına yapıştırılması gerekmektedir; fotoğrafın zımba ya da iğne gibi delici aletlerle tutturulması durumunda fotoğraf kabul edilmemektedir.

Vize formuna ve başvuru dosyasına eklenen Slovenya vize fotoğrafı gerekli fotoğraf kriterlerini karşılar nitelikte olmalıdır.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: