Slovenya Vize Fotoğrafı Özellikleri

Slovenya Vize Fotoğraf Ölçüsü ve Diğer Özellikler

Slovenya vize fotoğrafının, belirli ölçülere uygun olması gerekir ve vize başvurusunda zorunlu olarak istenen Slovenya vize evrakları arasındadır.

Hem C tipi hem de D tipi Slovenya vizesi için yapılacak bütün başvurularda vize fotoğrafı gereklidir. Slovenya vize fotoğrafı için kriterlere uymayan vize fotoğrafları ile yapılan Slovenya vizesi başvuruları kabul edilmemekte ve vize reddine yol açmaktadır.

Slovenya Vize Fotoğrafının Ölçüsü Nedir?

Slovenya vize fotoğrafı 35- 45 mm ölçülerinde olmalı ve fotoğrafta kişinin baş hizası %70- 80 ölçülerinde fotoğrafı kapsamalıdır. Slovenya vize fotoğrafında baş yüksekliği 34.5 mm ve fotoğrafın üstünden başın tepesine kadar mesafe 3 mm olmalıdır.

Slovenya vizesi için örnek biyometrik fotoğraf ve ölçüleri aşağıda verilmiştir.

Slovenya Vize Fotoğrafının Ölçüsü Nedir?
Slovenya Vize Fotoğrafının Ölçüsü Nedir?

Slovenya Vizesi için Kaç Adet Biyometrik Fotoğraf Gereklidir?

Slovenya vizesi için 1 adet biyometrik fotoğraf gerekmektedir.

Slovenya Vize Başvuru Fotoğrafının Özellikleri

Slovenya vize fotoğrafında fotoğraf makinasının tam karşısında olunmalı, parlaklık ve kontrast tonları düzgün olmalı; fotoğraf dijital kamera ile çekilmiş ve normal fotoğraf kağıdına basılmış olmalıdır.

Slovenya vize fotoğrafı için renk yoğunluğu dengeli, gözler açık olmalı ve tüm yüz görünmelidir. Slovenya vize fotoğrafının arka fonu beyaz olmalı ve yüze gölge düşmemelidir.

Slovenya vize fotoğrafında başörtüsüne dini inançlar dahilinde izin verilmekte olup yüz hatları, göz, çene ve alın tamamen görünmelidir.

Gözlükle çekilen Slovenya vize fotoğraflarında yansıma olmaması ve gözlüğün, kişinin yüzünü ve gözlerini kapatmaması gerekmektedir.

Slovenya vizesi için örnek biyometrik fotoğraf aşağıda verilmiştir.

Slovenya Vize Başvuru Fotoğrafının Özellikleri
Slovenya Vize Başvuru Fotoğrafının Özellikleri

Slovenya Vizesi için Fotoğraf Ne Zaman Çekilmiş Olmalıdır?

Slovenya vize fotoğrafının 3 aydan eski olmaması gerekmektedir.

Slovenya için Vize Fotoğrafı Başvuru Formuna Mı Eklenmelidir?

Slovenya vize fotoğrafı Slovenya Schengen vizesi başvuru formlarına eklenmemektedir. Slovenya d tipi vize için vize başvuru formunun sağ üst köşesine fotoğrafın eklenmesi gerekmektedir.

Vize türüne göre başvurunun yapıldığı yere vize randevusu sırasında vize fotoğrafı, Slovenya vize başvuru formu ve gerekli evrakların tesliminin yapılması gerekmektedir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: