Vietnam Vizesi için Gerekli Evraklar

Vietnam Vizesi için Gerekli Evraklar Listesi 2023

Vietnam vizesi gerekli evraklar listesi çoğu ülkenin vize işlemlerinde talep edilen evraklara kıyasla uzun değildir. Vietnam vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için talep edilen evrakların istenen kriterlere uygun olarak hazırlanması son derece önemlidir.

Vietnam vize başvurusu için ibraz edilmesi gereken belgeler aşağıda listelenmiştir.

  • Pasaport
  • Vize başvuru formu
  • Fotoğraf
  • Vietnam vize onay mektubu (C1 Belgesi)
  • Çalışma kartı (Kartvizit)
  • Uçak rezervasyonu
  • Otel rezervasyonu

Vietnam Vize Başvurusu için Pasaport

Vietnam vize başvurusu için pasaport; dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli olmalıdır. Vietnam vize başvurusu için pasaportun ilk sayfasının fotokopisi yeterlidir.

Vietnam Vizesi için Kimlik Fotoğrafı

Vietnam vizesi için başvuru sahiplerinin kimlik kartlarının fotoğrafını/fotokopisini ibraz etmesi gerekmektedir.

Vietnam Vize İşlemleri için Onay Mektubu (C1 Belgesi)

Vietnam vize işlemleri için vize onay mektubu; başvurulan vize türüne göre fark etmeksizin alınması ve ibraz edilmesi gereken zorunlu bir evraktır. Başvuru sahiplerinin akredite acenteler aracılığıyla Vietnam Göçmenlik Departmanı'ndan Vietnam vizesi C1 belgesi alması gerekmektedir. Başvuru sahiplerine e-posta yoluyla gönderilen C1 belgesinin çıktısı veya siyah-beyaz fotokopisi kabul edilmektedir.

C1 belgesinin nasıl olması gerektiğine ve başvuru işlemlerine dair detaylı bilgilere Vietnam vize onay mektubu sayfasından ulaşılabilmektedir.

Vietnam Vize Başvurusu için Çalışma Kartı

Başvuru sahiplerinin meslek sahibi olması durumunda çalışma kartlarını/kartvizitlerini Vietnam vize başvurusu için ibraz etmesi gerekmektedir.

Vietnam Vize İşlemleri için Uçak Rezervasyonu

Vietnam vize işlemleri için Vietnam'a gidiş ve Vietnam'dan dönüş uçak bileti rezervasyonlarının sunulması gerekmektedir. Vietnam vize başvurusu için uçak biletlerinin alınmasına gerek yoktur.

Uçuş rezervasyonunun nasıl olması gerektiğine dair detaylı bilgilere Vietnam vizesi için uçak rezervasyonu sayfasından ulaşılabilmektedir.

Vietnam Vizesi Almak İçin Otel Rezervasyonu

Vietnam vizesi almak için Vietnam'da kalınacak sürenin tamamını kapsayacak otel rezervasyonunun sunulması gerekmektedir. Vietnam seyahati süresince farklı şehirlerde veya otellerde kalınacak ise her biri için otel rezervasyon belgeleri ibraz edilmelidir.

Otel rezervasyonunun nasıl olması gerektiğine dair bilgilere Vietnam vizesi için otel rezervasyonu sayfasından ulaşılabilmektedir.

Vietnam Vize Formu

Vietnam vize başvuru formu esasen Vietnam'a giriş-çıkış formudur. Vietnam vize onay mektubu alındıktan sonra kapıda Vietnam vizesine başvuracak kişilerin vizelerini pasaportlarına işletmeleri için istenilen kriterlere uygun olarak doldurması ve yetkili kişilere teslim etmesi gerekmektedir.

Kapıda Vietnam vizesine başvuracak kişiler Vietnam vize başvuru formu sayfasından forma ve doldurma işlemine dair önemli bilgilere erişebilmektedir.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: