Vietnam Ticari Vize

Vietnam Ticari Vize Başvuru İşlemleri

Vietnam ticari vize; toplantıya katılmak, konferans düzenlemek veya işle ilgili diğer amaçlar için Vietnam'a girecek iş adamlarına verilen kısa süreli bir vizedir.

Vietnam ticari vize işlemleri için: 0850 241 1868

Vietnam Ticari Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vietnam ticari vize başvurusu için Vietnam vize onay mektubu (C1 belgesi) alınmalıdır, böylelikle vize de alınmış olmaktadır. Vietnam vize onay mektubunu alan kişilerin Ankara Vietnam Büyükelçiliği ya da uluslararası Vietnam havalimanlarının sınırlarındaki memurlar tarafından vizeleri pasaportlarına işlenmelidir.

Vietnam İş Vizesi için C1 Belgesi Nasıl Alınır?

Vietnam iş vizesi için C1 belgesi akredite acenteler aracılığıyla alınabilmektedir.

Başvuru yapılan yere göre Vietnam vizesi C1 belgesi başvuru süresi değişmekte olup Vietnam vize onay mektubu sayfasından detaylı bilgilere ulaşılabilmektedir.

Ticari Vietnam Vizesinin Pasaporta İşletilmesi

Ticari Vietnam vizesinin pasaporta işletilmesi Vietnam Büyükelçiliği tarafından veya Vietnam havaalanında yapılmaktadır.

Vietnam vize onay mektubu alındıktan sonra vize onay mektubunun kopyası ve pasaport Vietnam Büyükelçiliğine kargolanır ve Vietnam Büyükelçiliği başvuru sahibine Vietnam vizesi yapıştırılmış olan pasaportlarını kargo yoluyla geri gönderir. Vietnam Büyükelçiliği vizenin pasaporta işlenmesi için 180 USD talep etmektedir.

Vietnam’a uluslararası bir havaalanından giriş yapan başvuru sahipleri 25 USD karşılığında Vietnam vizesini pasaportlarına işletebilmektedir ve bu uygulama Vietnam kapı vizesi uygulaması olarak da bilinmektedir. Vietnam kapıda vize uygulaması sadece hava yolu seyahatlerinde mümkün olup kara yolu seyahatlerinde vizenin sınırda pasaporta işlenmesi imkanı bulunmamaktadır.

Vietnam Ticari Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Vietnam ticari vizesi için gerekli evraklar, vize onay mektubu başvurusu için ve vizenin pasaporta işlenmesi için gereken evraklardır.

Ticari vize için gerekli olan belgelere, Vietnam vizesi için gerekli evraklar sayfasından ulaşılabilmektedir.

Vietnam İş Vize Başvuru Ücreti

Vietnam iş vizesi başvuru ücreti; talep edilen vize süresine ve giriş çıkış sayısına göre değişmektedir.

Vietnam ticari vize başvurularında vize süresine ve giriş-çıkış sayısına göre belirlenen Vietnam vize ücreti bilgisine ilgili sayfadan ulaşılabilmektedir.

Vietnam Ticari Vize Geçerliliği

Vietnam ticari vize 1 ay, 3 ay, 6 ay veya 1 yıllığına ve tek girişli veya çok girişli olarak düzenlenmektedir.

Vietnam Ticari Vizesi Uzatılabilir Mi?

Vietnam ticari vizesi uzatılabilmektedir.

Vietnam ticari vizesini uzatmak için Vietnam'daki en yakın Göçmenlik Bürosuna başvuru yapılmalıdır. Ticari amaçlar için Vietnam vize uzatma işlemlerinde davet eden şirketten bir davetiye veya sponsorluk mektubu sunulması gerekir.

Ticari Vize ile Vietnam'da Çalışılabilir Mi?

Evet, ticari vize ile Vietnam’da 90 günü aşmadan çalışmak mümkündür.

Vietnam’da 90 günün üzerinde çalışmak isteyen kişilerin Vietnam çalışma vizesi alması gerekmektedir.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: