Vietnam Turistik Vizesi

Vietnam Turistik Vize Başvuru İşlemleri

Vietnam turist vizesi; Vietnam'a turistik gezi, balayı veya tura katılım amacıyla seyahat edecek yabancı ülke vatandaşlarının alması gereken vize türüdür.

Vietnam turist vizesi başvurusu için: 0850 241 1868

Vietnam Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Vietnam turist vizesinin alınabilmesi için başvuru sahiplerinin öncelikle Vietnam vize onay mektubu alması gerekmektedir. Vietnam vizesi için onay mektubunun alınması vizenin de alındığı anlamına gelmektedir. Onay mektubunu alan kişilerin vizelerini pasaportlarına işletmesi gerekmekte olup, bu işlem için Ankara Vietnam Büyükelçiliğine ya da uluslararası Vietnam havalimanlarındaki sınır memurlarına müracaat edilmelidir.

Vietnam Turist Vizesi için Onay Mektubu Başvurusu

Vietnam turist vizesi için onay mektubu başvurusu akredite turizm acentelerine veya vize danışmanlık şirketlerine yapılabilmektedir.

Başvurunun yapıldığı yere bağlı olarak süreç değişmekte olup detaylı bilgilere Vietnam vize onay mektubu sayfasından ulaşılabilmektedir.

Vietnam Turist Vizesini Pasaporta İşlenmesi

Vietnam turist vizesini pasaporta işletmek için, vize onay mektubu alan kişiler, vize onay mektubunun kopyasını ve pasaportlarını Vietnam Büyükelçiliğine kargolayabilmektedir. 180 USD ücretin ödenmesi halinde başvuru sahiplerinin pasaportu vize yapıştırılmış olarak kendilerine kargo ile ulaştırılır.

Vietnam’a uluslararası bir havalimanından giriş yapacak olan kişilerin pasaportlarına vizelerini işletmek üzere sınırda işlem yapmaları da mümkündür. 25 USD ödenmesi halinde Vietnam kapıda vize uygulaması ile başvuru sahibinin vizesi pasaporta işlenir. Kapıda vize uygulaması sadece hava yolu ile yapılan seyahatlerde mümkündür ve kara yolu ile Vietnam’a seyahat eden kişilerin vizelerini sınırda pasaporta işletmeleri mümkün değildir.

Vietnam Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Vietnam turist vizesi evrakları; vize onay mektubu başvurusu ve vizeyi pasaporta işletmek için gerekli evraklardan oluşmaktadır.

Vietnam turist vizesi işlemlerine gerekli olan belgelere Vietnam vizesi için gerekli evraklar sayfasından ulaşılabilmektedir.

Turistik Vietnam Vizesi için Sağlık Sigortası Gerekli Midir?

Turistik Vietnam vizesi için sağlık sigortası talep edilen zorunlu bir evrak değildir.

Vietnam seyahati sırasında yaşanabilecek sağlık problemlerine ve beklenmedik durumlara karşı önlem amaçlı olarak başvuru sahiplerinin Vietnam seyahat sağlık sigortası yaptırması tavsiye edilmektedir.

Vietnam Turistik Vize Ücreti Ne Kadardır?

Vietnam turistik vize ücreti, varışta işlenecek olan tek girişli turist vizeleri için 25 USD ve çok girişli turist vizeleri için 50 USD olarak belirlenmiştir. Büyükelçilikten işletilen vizeler için Vietnam vize ücreti ise 180 USD’dir.

Vietnam Turist Vizesi Geçerlilik Süresi

Vietnam turist vizesi geçerlilik süresi 15 veya 22 günlük olarak düzenlenmektedir.

Vietnam Turist Vizesinin Süresi Uzatılabilir Mi?

Vietnam turist vizesinin süresinin uzatılmasına ilişkin net kurallar yoktur. Uzatma kararları her ülke vatandaşı için verilmezken, karar Vietnam Göçmenlik Bürosunun kararına bağlıdır.

Vietnam turist vizesi süresi dolmak üzere olan ve Vietnam’da daha uzun zaman geçirmek isteyen kişiler, Vietnam vize uzatma işlemleri için şahsen veya yetkili bir seyahat acentesi aracılığıyla Vietnam Göçmenlik Bürosu ile iletişime geçmelidir.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: