Vietnam Vize Onay Mektubu

Vietnam Vize Onay Mektubu (C1 Belgesi) Nedir, Nasıl Alınır?

Vietnam vize onay mektubu, Vietnam Göçmenlik Departmanı tarafından yerel bir seyahat acentesi aracılığıyla verilen belgedir.

Aynı zamanda C1 belgesi olarak da bilinen Vietnam vizesi onay mektubu, Vietnam uçağına binilmesine ve Vietnam havaalanına varışta pasaporta vize damgası vurulmasına izin verir.

Vietnam vize onay mektubuna ve başvuru işlemlerine dair bilgilere aşağıda değinilmiştir.

Vietnam Vize Onay Mektubu Nasıl Olmalıdır?

Vietnam vize onay mektubunun Vietnam Göçmenlik Departmanı tarafından verilmiş olması gerekir. Vietnam vize onay mektubu, hamilinin Vietnam'a girmesine ve Vietnam havaalanında vize damgası almasına izin verilmesine ilişkin açıklama, Vietnam'da kalmak için izin verilen süre ve hamilin tam adı, pasaport numarası, doğum tarihi, uyruğu gibi bilgileri içerir.

Örnek Vietnam vize onay mektubu görseli aşağıda verilmiştir.

Vietnam Vize Onay Mektubu Örneği
Vietnam Vize Onay Mektubu Örneği

Vietnam Vize Onay Mektubu Türleri

Vietnam vize onay mektubu, grup vizesi onay mektubu ve özel vize onay mektubu olarak iki türe ayrılmaktadır. Vietnam grup vizesi onay mektubu, başvuruları işlenmek üzere aynı anda Vietnam Göçmen Bürosuna gönderilen diğer yolcuların ayrıntılarını içerebilen bir mektuptur. Vietnam özel vize onay mektubu yalnızca başvuru sahibinin veya grubunun ayrıntılarını içerir ve kişinin talebi üzerine temin edilir.

Vietnam Vizesi C1 Belgesi Nasıl Alınır?

Vietnam vizesi C1 belgesi akredite acentelere yapılan başvuru sonucunda alınabilmektedir. Akredite acenteler üzerinden Vietnam C1 belgesi başvurusu için başvuru sahiplerinin gerekli evrakları ilgili acenteye e-posta yoluyla göndermesi yeterli olmaktadır. Böylelikle seyahat detayları göz önünde bulundurularak Vietnam C1 belgesi başvuruları yetkili kişiler tarafından yapılmaktadır. Vietnam C1 belgesi çıktıktan sonra başvuru sahiplerine e-posta yoluyla gönderilmektedir.

Ankara Vietnam Büyükelçiliğine Vize Onay Mektubu Başvurusu Yapılabilir Mi?

Hayır, Ankara Vietnam Büyükelçiliğine vize onay mektubu başvurusu yapılamamaktadır.

Vietnam Vizesi için Onay Mektubu Başvuru Ücreti

Vietnam vizesi için C1 belgesi başvuru ücreti, başvurunun yapıldığı akredite acenteye göre değişmektedir.

Akredite vize danışmanlık şirketi Vizem.net'in çalıştığı Vietnam turizm acenteleri üzerinden yapılacak vize onay mektubu başvurularında 15 günlük tek girişli Vietnam vizesi için 200 dolar; 22 günlük tek girişli Vietnam vizesi için ise 255 dolar talep edilmektedir.

Vietnam Vizesi için C1 Belgesi Kaç Günde Çıkar?

Vietnam vizesi için C1 belgesi ortalama 4-5 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.

Vietnam Vize Onay Mektubu Nasıl Gönderilir?

Vietnam vize onay mektubu e-posta ile alınır ve çıktısı alınıp havaalanındaki vize veren kontuarlarda göçmenlik memurlarına sunulur.

Onay Mektubu Olmadan Vietnam Kapı Vizesi Alınabilir Mi?

Hayır, Vietnam kapı vizesi yalnızca geçerli bir vize onay mektubu varsa verilir.

Vize onay mektubu olmadan Vietnam kapıda vize başvurusu yapmak için başvuru sahibinin uçağa binmesine dahi izin verilmemektedir.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: