Vietnam Vize Uzatma İşlemleri

Vietnam Vize Uzatma ve Yenileme İşlemleri

Vietnam vize uzatma işlemi, yabancı ülke vatandaşlarının Vietnam’dan ayrılmadan kalış sürelerini uzatmak için başvurdukları işlem türüdür.

Vietnam vize uzatma işlemi gerçekleştirilen kişilerin pasaportlarına yeni kalış süresinin belirtildiği bir damga basılır.

Vietnam vize yenileme işlemi, yabancıların ülkeyi terk etmeden Vietnam'daki kalış sürelerinin uzatılmasına izin verdiği için vize uzatma ile neredeyse aynıdır. Vietnam vize yenileme, vize kategorisini değiştirmek için veya Vietnam vize işlemleri kapsamında vize muafiyeti bulunan kişilerin başvurması gereken işlemdir.

Vietnam Vize Süresi Uzatma İşlemi

Vietnam vize süresi uzatma işlemi başvurusu Göçmenlik Departmanının yerel ofisine yapılır. Vietnam vize uzatma süresi, sahip olunan vizenin türüne bağlı olarak değişmektedir. Bu bağlamda 1 ay geçerlilik süresi bulunan bir Vietnam vizesine sahip olan kişilerin vizeleri de en fazla 1 aylığına uzatılabilir. Vietnam vizesi 15 gün, 1 ay, 3 ay veya 6 ay için uzatılabilmektedir.

Vietnam vize uzatma kuralları sürekli değişmekte olup başvuru sahibinin Vietnam'daki Göçmenlik Departmanının yerel ofisi ile iletişimde kalması gerekir. Vietnam vize uzatma işlemi belirli vize türleri veya belirli vatandaşlar için gerçekleştirilmez.

Vietnam Vize Yenileme İşlemi

Vietnam vize yenileme işlemi için Göçmenlik Departmanının yerel ofisine başvuru yapılmalıdır. Vietnam vize yenileme işlemi gerçekleştirilen başvuru sahiplerinin pasaportlarına yeni süre izni ile birlikte yeni bir vize etiketi ve kalış süresi damgası verilir. Vize çıkartma ücreti ve damgalama ücreti nedeniyle Vietnam vize yenileme işleminin ücreti, vize uzatma işleminin ücretinden daha yüksektir.

Vietnam Vize Uzatma ve Yenileme İşlemi için Gerekli Belgeler

Vietnam vize uzatma ve yenileme süreçleri sıklıkla değiştiği için başvuru evrakları da değişiklik gösterebilmektedir. Vietnam vize yenileme ve uzatma başvurusu yapılmadan önce yerel göçmenlik ofisleri ile iletişime geçerek bilgi alınması gerekir.

Vietnam vize yenileme ve uzatma işlemleri için başvuru sahibinin istenen kriterlere uygun pasaportunun bulunması gerekmektedir. Başvuru sahibinin Vietnam vizesi yenileme ve uzatma işlemleri için en az 2 adet boş sayfası bulunan ve uzatma veya yenileme tarihinden itibaren en az 6 ay süreyle geçerliliği olan pasaporta sahip olması gerekir.

Vietnam Vizesi Uzatma ve Yenileme Başvuruları Hangi Ofislere Yapılır?

Vietnam vizesi uzatma ve yenileme başvuruları için 44-46 Tran Phu, Ba Dinh District, Hanoi’de bulunan Hanoi göçmenlik ofisi; 78 Le Loi, Thach Thang, Hai Chau, Da Nang’da bulunan Da Nang göçmenlik ofisi ve 196 Nguyen Thi Minh Khai, Ward 6, District 3, Ho Chi Minh City’de bulunan Ho Chi Minh City göçmenlik ofisi yetkilidir. Vietnam vize uzatma ve yenileme başvuruları için göçmenlik ofisleri pazartesiden cumaya 07:00-11:30 ve 13:30-17:00 saatleri arasında ve cumartesi günleri öğleden önce hizmet vermektedir.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: