Angola Ankara Büyükelçiliği

Angola Ankara Büyükelçiliği | Embaixada de Angola em Ancara

Büyükelçilik, kendi ülkesini yabancı bir ülkede temsil eden ve başında bir büyükelçinin bulunduğu diplomatik misyondur. Büyükelçiliğin varlığı, temsil edilen ve elçiliğin bulunduğu ülke arasında diplomatik ilişkilerin sürdürüldüğü anlamına gelir ve temelde büyükelçilik birimi bulunduğu ülkede gerçekleşen olayları kendi devletine bildirir.

4 Nisan 2013’te faaliyetlerine başlayan Ankara Angola Büyükelçiliği, büyükelçilik görevleri dışında konsolosluk bölümü ile vize başvuru işlemleri, apostil işlemleri ve Angola vatandaşlarının pasaport, doğum, ölüm ve evlilik kaydı hizmetlerini sunmaktadır.

Angola Ankara Büyükelçisi Kimdir?

Angola Ankara Büyükelçisi Kimdir?
Angola Ankara Büyükelçisi Kimdir?

Angola Ankara Büyükelçisi; 2018 yılında görevine başlayan Jose Gonçalves Martins Patricio’dur.

Angola Ankara Büyükelçiliği Görev ve Yetkileri

Angola Ankara Büyükelçiliği, Angola ve Türkiye arasındaki politik, askeri, ekonomik, kültürel ve toplumsal ilişkileri yürütmekle görevlidir. Angola Büyükelçiliği konsolosluk birimi ise Angola vatandaşlarına doğum, evlilik ve ölüm kaydı işlemleri ile pasaport verme işlemleri için görevlendirilmiştir; ayrıca yabancı uyruklu kişilerin vize başvuru işlemleri de konsolosluk birimi tarafından yürütülür.

Angola Ankara Konsolosluğu Vize Başvurusu

Angola Ankara Konsolosluğu vize başvurusu için, başvuru yapılacak vize türüne göre vize başvuru formunun doldurulması ve vize başvurusu için gerekli evrakların hazırlanması gereklidir. Gerekli evraklar hazırlandıktan sonra Angola Ankara Büyükelçiliğine mail atılarak randevu oluşturulmalıdır.

Randevu günü Angola Ankara Büyükelçiliğine evraklar teslim edilmeli ve vize ücreti ödenmelidir. Vize başvuruları Angola Ankara Büyükelçiliği çalışma saatleri içerisinde pazartesi ve salı günleri kabul edilmekte olup randevusuz başvuru alınmamaktadır. Angola vizesi başvuru işlemleri için parmak izi alınmakta olup başvuru sahiplerinin Angola Ankara Büyükelçiliğine şahsen müracaat etmesi gerekmektedir.

Angola Ankara Büyükelçiliği Adres ve İletişim Bilgileri

Angola Ankara Büyükelçiliği; İlkbahar Mahallesi, Galip Erdem Caddesi, 616. Sokak, No: 16, Çankaya/Ankara adresinde bulunur. Büyükelçiliğin telefon numarası +90 (312) 428 27 70 ve e-posta adresi info@embassyangolatr.org’dur.

Angola Büyükelçiliği Resmi İnternet Sitesi

Angola Büyükelçiliği resmi internet sitesi, https://www.embassyangolatr.org/’dur.

Angola Büyükelçiliği Çalışma Günleri ve Saatleri

Angola Büyükelçiliği, hafta içi 09:00 - 16:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: