Angola Vize Ücreti

Angola Vize Ücreti ve 2023 Yılı Başvuru Masrafları

Angola vize ücreti, Angola’ya seyahat etmek için vize alması gereken yabancı uyruklu kişilerin vize başvurusu esnasında ödemeleri gereken başvuru harcı ile hizmet bedellerini içerir. Angola vize masrafları, başvurulmak istenen vize türü ve başvuru yöntemi gibi etkenlere göre değişebilmektedir.

Vize harç bedelleri her yıl Angola Dışişleri Bakanlığı tarafından belirlenmektedir.

Kısa Süreli Angola Vize Ücreti Ne Kadardır?

2023 yılında turistik ya da ticari amaçlar için alınan kısa süreli Angola vizesi başvuru masrafları danışmanlık hizmetleri alınmaması halinde 100 USD tutmaktadır.

Uzun Süreli Angola Vize Ücreti Ne Kadardır?

2023 yılında çalışma ya da aile birleşimi amacı ile yapılan uzun süreli Angola vize başvuru masrafları danışmanlık hizmetleri alınmaması halinde ortalama 300 USD tutmaktadır.

Angola Vizesi Başvuru Masrafları

Angola vizesi başvuru masraflarının içeriği aşağıda verilmiştir.

  • Vize başvuru harcı
  • Çeviri ve noter ücretleri
  • Evrak onayı ücreti
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Vize danışmanlık hizmeti

Angola Vize Başvuru Harcı

Angola vize başvuru harcı, başvuru yöntemine ve başvurulacak Angola vizesi türüne göre değişir. Angola’ya turistik veya ticari amaçla seyahat etmek için alınması gereken kısa süreli Angola vize ücreti 70 USD olarak belirlenmiştir.

Aşağıdaki tabloda, aile birleşimi veya çalışma gibi amaçlarla Angola’ya yerleşmek isteyen kişilerin alması gereken uzun süreli Angola vizesi harç ücretleri verilmiştir.

Vize TürüÜcretler
Çalışma vizesi250 USD
Yatırımcı vizesi250 USD
Aile birleşimi vizesi150 USD
Oturum vizesi200 USD

Angola Vizesi Başvuru Harcı Nasıl Ödenir?

Angola vizesi başvuru harcı, Angola Ankara Büyükelçiliğinin Finansbank’ta bulunan TR24 0011 1000 0000 0033 5359 83 IBAN numaralı hesabına yatırılmalıdır. Başvuru ücreti yatırıldıktan sonra dekont alınmalı ve başvuru evrakları ile birlikte beyan edilmelidir.

Tercüme ve Evrak Onayı

Angola vize başvuruları için Portekizce olarak beyan edilmesi gereken evrakların, farklı dillerde düzenlenmiş olmaları halinde, yeminli bir tercüman tarafından Portekizceye çevrilmesi, noter tarafından tasdik edilmesi ve Angola Büyükelçiliği tarafından onaylanması gereklidir. Tercüme ve evrak onayı işlemleri, başvuru ücreti haricinde ayrı ayrı ücretlendirilmektedir ve bu ücretler de Angola vize masrafları içerisindedir.

Vizem.net aracılığıyla yapılan Angola vize başvuruları için tüm yeminli tercüme ve onay işlemleri, vize danışmanlık hizmeti kapsamındadır.

Angola Seyahat Sağlık Sigortası

Angola seyahat sağlık sigortasının Angola seyahatleri için yaptırılması zorunlu olmasa da, yaşanabilecek olumsuzluklara tedbir olarak yaptırılması önerilir.

Angola seyahat sağlık sigortası ücretleri, başvuru sahibinin yaşı, Covid-19 geçmişi, cinsiyeti ve seyahat süresine bağlı olarak değişmekle birlikte, 2023 yılında 15 günlük bir seyahat sağlık sigortasının ücreti ortalama 12 eurodur.

Angola Vize Danışmanlık Hizmeti

Angola vize danışmanlık hizmeti, vize için gerekli evrakların hazırlanmasından pasaportun teslim alınmasına kadar tüm süreç için hizmet sunan Vizem.net’ten alınabilir.

Vizem.net’in İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli ve Mersin'de bulunan ofislerine giderek veya çağrı merkezine ulaşarak Angola vizeleri için danışmanlık hizmeti alınması mümkündür.

Vizem.net Angola vizesi danışmanlık ücreti kısa süreli vizeler için 25 ile 90 euro, uzun süreli vizeler için ise 70 ile 160 euro arasındadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Sık Sorulan Sorular

Angola vize ücreti hakkında bizlere en sık sorulan sorular ve cevapları aşağıdadır.

Angola Vize Ücreti Ne Zaman Ödenir?

Angola vize ücreti Büyükelçiliğe başvuru yapmadan hemen önce banka şubesine giderek yatırılmalıdır.

Vize Reddinde Ücreti İade Edilir Mi?

Hayır başvurunun reddedilmesi durumunda Angola vize ücreti iade edilmez.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: