Angola Vize Başvuru Formu

Angola Vize Başvuru Formu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Vize başvuru formu, türü fark etmeksizin tüm Angola vize başvurularında doldurulması gereken standart bir belgedir. Formda beyan edilen bilgiler vize başvurusu için ibraz edilen diğer evraklar ile tutarlı, güncel ve doğru olmalıdır.

Vize başvuru formu, Angola vize başvurusu için ibraz edilmesi gereken en önemli belgelerden biri olup eksik ya da hatalı hazırlanması vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilmektedir.

Angola Vizesi İçin Başvuru Formu Nereden Alınır?

Angola vizesi için başvuru formu, başvuru sırasında Ankara Angola Büyükelçiliğinden veya başvuru öncesinde Büyükelçiliğin resmi web sitesinden alınabilir.

2023 yılına ait güncel Angola başvuru formunu buradan indirebilirsiniz.

Angola Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Angola vize başvuru formu, okunaklı bir el yazısı ile siyah renkli tükenmez bir kalem kullanılarak, İngilizce veya Portekizce dillerinden biri ile doldurulmalıdır. Formun bilgisayarda doldurulması mümkün değildir.

Angola vize formunda verilen tüm bilgiler eksiksiz, güncel ve doğru olarak doldurulmalıdır ve tüm bilgilerin diğer vize evrakları ile uyumlu olması gerekmektedir.

Doldurulan vize başvuru formu, başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır; 18 yaşından küçüklerin vize formlarını ise ebeveynleri ya da yasal vasileri doldurmalı ve imzalamalıdır.

Angola vize başvuru formu aşağıda verilmiştir.

Angola Vize Başvuru Formu Görseli
Angola Vize Başvuru Formu Görseli
Angola Vize Başvuru Formu Görseli 2
Angola Vize Başvuru Formu Görseli 2

Başvuru Formunda Vize Türü Seçimi

Angola Başvuru Formunda Vize Türü Seçimi
Angola Başvuru Formunda Vize Türü Seçimi

Başvuru formunda, ilk sayfanın üst kısmında başvurulmak istenen Angola vize türünün işaretlenmesi gereklidir.

Transit vizeye başvuruluyorsa "TRANSIT", turistik ya da ticari vize için başvuru yapılıyorsa "ORDINARY", çalışma vizesi başvurusu yapılıyorsa "WORK PERMIT" ve oturum vizesi başvuruları için "RESIDENCE PERMIT" seçenekleri işaretlenmelidir.

Başvuru Formunda İstenen Bilgiler

Başvuru sahibinin adı, medeni durumu, cinsiyeti, doğum tarihi ile yeri, milliyeti, ebeveynlerinin isim ve milliyetleri, pasaport bilgileri, adresi, iletişim numarası ile mail adresi, mesleği, çalıştığı pozisyon, işyeri adresi ile iletişim bilgileri, Angola vize formunda istenen bilgilerdir.

Formun başında başvurulacak vize türü seçimi yapılır ve başvuru sahibinin fotoğrafı eklenir. Başvuru sahibini davet eden şirket ve davet bilgileri, kişinin seyahatinden kimin sorumlu olduğu bilgisi ve kişiye ya da kuruma ait iletişim ve adres bilgileri de formun devamında talep edilir. İlk sayfada son olarak kişinin seyahat amacı, seyahati süresince konaklayacağı adres ve daha önce Angola’da bulunulduysa bu ziyaretin tarihi gibi bilgiler istenir.

Başvuru formunun ikinci sayfası yalnızca aile birleşimi, oturma ve yatırımcı vizesi başvuruları için doldurulmalıdır.

İkinci sayfanın görseli aşağıda verilmiştir.

Angola Vize Başvuru Formu İkinci Sayfa
Angola Vize Başvuru Formu İkinci Sayfa

Sık Sorulan Sorular

Angola vize formu hakkında bizlere en sık sorulan sorular ve cevapları aşağıdadır.

Angola Vize Formuna Fotoğraf Nasıl Eklenmelidir?

Angola vize formunun sağ üst tarafında belirlenmiş kısma fotoğraf eklenmelidir. Fotoğraf forma yapıştırılmalıdır; ataş, iğne, zımba kullanılmamalıdır. Fotoğraf yapıştırılırken form ve fotoğraf zarar görmemelidir.

Fotoğraf, dış temsilcilik tarafından belirtilen Angola vize fotoğrafı için ölçü ve pozlama kriterlerine uygun çekilmiş olmalıdır.

Angola Vize Başvuru Formunu Havayolu Şirketinden Alabilir Miyim?

Hayır, THY veya VFS, iDAta gibi acenteler üzerinden Angola vize başvuru formuna ulaşmak mümkün değildir.

Angola Vize Başvuru Formu Doldurma Hizmeti Nasıl Alabilirim?

Angola vize başvuru formu doldurma hizmeti, Angola vize danışmanlık hizmeti sunan vize danışmanlık şirketlerinden alınabilmektedir. Angola vize işlemleri için yetkilendirilmiş herhangi bir aracı kurum bulunmamaktadır.

Vizem.net akredite acentesi danışmanlığında gerçekleştirilen Angola vize başvurularında vize başvuru formu, kişiler adına uzman danışmanlar tarafından doldurulmaktadır.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: