Angola Vizesi için Banka Hesap Özeti

Angola Vizesi için Banka Hesap Özeti

Angola vize başvurularında, başvuru sahibinin finansal durumunu ve Angola'da bulunacağı süre için yeterli maddi kaynağa sahip olup olmadığını değerlendirmek için, başvuru sahibine ait şahsi banka hesap özeti talep edilmektedir.

Angola Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Para Bulunmalıdır?

2023 yılında Angola vizesi başvurularında bankada gösterilmesi gereken miktar günlük olarak 300 USD'dir.

Angola Vizesi İçin Banka Hesap Dökümü Özellikleri

Angola vizesi için beyan edilmesi gereken banka hesap dökümü, son 6 aylık hesap hareketlerini göstermelidir. Kişinin hesabının bulunduğu banka şubesinden, antetli kağıda basılmış, kaşeli ve imzalı banka hesap özeti beyan edilmelidir.

İnternet Üzerinden Alınan Hesap Özeti Kullanılabilir Mi?

Hayır, Angola vizesi için yapılan başvurularda internet bankacılığı kullanarak alınmış banka hesap özeti kabul edilmemektedir.

Angola Vizesi İçin Başkasına Ait Banka Hesabı Sunulabilir Mi?

Angola vizesi için başkasına ait banka hesabı ev hanımları, öğrenciler ya da düzenli geliri olmayan diğer kişiler tarafından yapılacak başvurular için mümkündür ve bu çalışmayan kişilerin sponsorlarına ait banka hesap dökümlerini sunması gereklidir.

Sponsora ait banka hesap dökümlerine ek olarak varsa sponsora ait araç ruhsatları, gayrimenkul tapuları veya hisse senetleri gibi diğer malvarlığı belgeleri, bir sponsorluk dilekçesi eşliğinde Angola sponsorlu vize başvurusu için ibraz edilmelidir.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: