Bahreyn Vize İşlemleri

Bahreyn Vize Rehberi, 2024'te Vize Gerekli Mi?

Bahreyn vizesi; belirli amaçlarla Bahreyn Krallığı'na seyahat etmek isteyen ve vizeye tabi olan yabancı ülke vatandaşlarının alması gereken seyahat iznidir.

Bahreyn vize başvurusu, çevrimiçi olarak e-vize portalından veya kapıda vize uygulaması ile Bahreyn havalimanlarında yapılabilmektedir.

Bu makalede Bahreyn vize başvurusu hakkında bilmeniz gerekenlere değindik.

Bahreyn vize başvuru işlemleri için: 0850 241 1868

Bahreyn T.C. Vatandaşlarından Vize İstiyor Mu?

T.C vatandaşları sahip oldukları pasaport türüne bağlı olarak belirli süreli Bahreyn seyahatlerinde vizeden muaf tutulmaktadır.

Umuma mahsus pasaport sahibi iseniz Bahreyn vizesi almanız gerekirken diplomatik, hizmet ve hususi pasaport hamili iseniz 90 gün süreyle Bahreyn vizesinden muaf olursunuz.

Bahreyn Vizesi Nasıl Alınır?

Bahreyn vizesi; online vize başvuru sisteminden veya kapıda vize başvurusu yapılarak alınabilmektedir.

Bahreyn Online Vize Başvurusu

Bahreyn online vize başvurusunu https://www.evisa.gov.bh/ adresine giderek yapabilirsiniz. Bahreyn elektronik vize başvuru portalından çevrimiçi başvuru adımlarını eksiksiz bir şekilde takip ediniz.

Bahreyn online vize başvuru adımları ile ilgili detaylara Bahreyn e vize başvuru sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bahreyn Kapıda Vize Başvuru İşlemleri

Bahreyn kapıda vize başvurusu; uluslararası Bahreyn havalimanlarında sınırda başvuru yapmanıza izin veren bir yöntemdir. Gerekli evraklar ile birlikte sınırda ilgili vize birimine müracaat ederek Bahreyn kapı vizesi işlemlerini tamamlamanız gerekir.

Bahreyn Krallığı kapıda vize başvuru işlemleri hakkında detaylı bilgilere Bahreyn kapı vizesi ile ilgili sayfadan ulaşabilmeniz mümkündür.

Bahreyn Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bahreyn vizesi için gerekli evraklar, başvuracağınız vize türüne göre farklılık göstermektedir.

Başvuracağınız Bahreyn vize türleri için hazırlamanız gereken evraklara ve uygunluk kriterlerine dair detaylı bilgilere Bahreyn vizesi için gerekli evraklar tablosundan ilgili vize türünü seçerek ulaşabilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvurusu için Randevu Almak Gerekir Mi?

Hayır, Bahreyn vize başvurusu için randevu almanıza gerek yoktur. Bahreyn vize başvurusu online ya da sınırda yapıldığı için randevu alarak yapmanız gereken bir vize işlemi bulunmamaktadır.

Bahreyn Vize Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Bahreyn vize başvuru ücreti 4 BD (10,61 USD veya 198,35 TL), vize onay ücreti 5 BD (13,26 USD veya 247,94 TL) ve vizenin işlenme ücreti 30 BD (79,54 USD veya 1.487,63 TL) olarak tahsil edilir.

2024 yılı için vize harcının, seyahat sağlık sigortasının ve gerekmesi halinde yeminli tercüme ve noter işlemlerinin dahil edilmesi ile toplam Bahreyn vize ücreti ortalama 180 dolardır.

Sık Sorulan Sorular

Bahreyn vizesi ile ilgili danışmanlarımıza sıklıkla sorulan soruların cevaplarına aşağıda yer verilmiştir.

Bahreyn Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Bahreyn vizesi online başvurularda 3-5 iş günü içinde çıkarken kapıda vize başvurularında birkaç saatte çıkmaktadır.

Bahreyn Vize Başvurusu Nasıl Takip Edilir?

Bahreyn vize başvurusunu online yapmış olmanız halinde çevrimiçi olarak Bahreyn elektronik vize sistemi üzerinden Bahreyn vize takip işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bahreyn vize sorgulama işlemi için öncelikle “Check Application Status” seçiniz ve ardından açılan takip ekranında pasaport numarası, uyruk, doğum tarihi ve başvuru referans numarasını ilgili yerlere yazınız.

Başvuru referans numaranızı kaybettiyseniz Bahreyn elektronik vize sistemi üzerinden vize takip işlemini gerçekleştiremezsiniz, bunun için NPRA ile iletişime geçerek adınızı, uyruğunuzu ve pasaport numaranızı paylaşmanız ve ayrıntıları, vize başvurusunda kullandığınız e-posta adresini kullanarak göndermeniz gerekir.

Bahreyn vize başvurusu için takip ekranı görseli aşağıda verilmiştir.

Bahreyn Vize Başvurusu Takip Ekranı
Bahreyn Vize Başvurusu Takip Ekranı

Bahreyn Vize Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?

Bahreyn vize geçerlilik süresi başvurulan vizenin türüne bağlı olarak 2 hafta, 1 ay, 90 gün veya üzerinde düzenlenebilmektedir.

Bahreyn Vizesi Almak Zor Mudur?

Bahreyn vizesi almak eğer Bahreyn vize şartlarını sağlarsanız, vize evraklarını kriterlere uygun ve eksiksiz hazırlarsanız, yeterli finansal kaynağa sahipseniz ve seyahat bitince ülkenize geri döneceğinizi kanıtlayabilirseniz zor olmamaktadır.

Bahreyn Krallığı Vize Danışmanlık Hizmeti Nereden Alınabilir?

Bahreyn Krallığı vize danışmanlık hizmetini Türkiye'de, TURSAB'a kayıtlı akredite vize acenteleri üzerinden alabilirsiniz.

Bahreyn vize işlemleri için yetkili bir aracı kurum ve buna bağlı olarak danışmanlık hizmeti sunan yetkili bir başvuru merkezi bulunmamaktadır. Herhangi bir vize merkezinin adını kullanarak Bahreyn vize danışmanlık hizmeti öneren veya sağlık sigortası sunmak isteyen kişilere ve web sitelerine itibar etmeyiniz.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: