Bahreyn Vizesi için Gerekli Evraklar

Bahreyn Vizesi için Gerekli Evraklar 2023 Güncellemesi

Lütfen gerekli evrakları görmek istediğiniz vize türü için uygun seçimlerini yapınız. Siz seçim yaptıkça aşağıdaki evrak listesi seçimlerinize göre güncellenecektir.


Başvuru Sahibinin Hazırlaması Gerken Evraklar

Pasaport
Bahreyn seyahati dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerliliği olan pasaport ibraz edilmelidir.
Vize Başvuru Formu
Eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulan Bahreyn vize başvuru formu teslim edilmelidir. Başvuru sahiplerinin vize reddi almaması için Bahreyn vize formunda istenen bilgileri doğru bir şekilde yanıtlaması gerekmektedir. Bahreyn vize formunda istenen bilgilere ve dolruma işleminde dikkat edilmesi gereken püf noktalarına Bahreyn vize başvuru formu sayfasından ulaşılabilmektedir.
Kimlik Kartı
Başvuru sahibine veya başvuruyu yapmak için yetkilendirilmiş kişiye ait kimlik kartı sunulmalıdır.
Ulaşım Belgeleri
Bahreyn’e seyahat ederken kullanılacak uçak veya başka ulaşım araçlarına dair kanıt niteliğindeki rezervasyon belgeleri teslim edilmelidir. Bahreyn vize işlemleri için ulaşım rezervasyonu belgelerinin Bahreyn’e gidiş ve dönüş tarihlerini içermesi gerekmektedir. Başvuru sahiplerinin Bahreyn vizesi için uçak rezervasyonu yaptırması yeterli olmaktadır, uçak biletinin satın alınmasına gerek yoktur.
Konaklama Belgeleri
Bahreyn seyahatinde konaklanacak yerlerin rezervasyonlarının yapıldığına dair belgeler ibraz edilmelidir. Konaklama rezervasyonları Bahreyn’de kalınacak süreni tamamını kapsar şekilde yapılmalıdır. Başvuru sahiplerinin Bahreyn vizesi için otel rezervasyonu belgelerinin sahte olması durumunda vize reddi alınmaktadır. Bahreyn seyahatinde bir akrabasının, aile üyesinin veya arkadaşın evinde konaklanması durumunda yanında kalınacak kişilerin kimlik ve adres bilgilerine ilşkin belgelerin de ibraz edilmesi gerekmektedir.
Sürücü Belgesi
Başvuru sahibine ait uluslararası geçerliliği olan ehliyet sunulmalıdır.
Fotoğraf
Başvuru sahibine ait güncel fotoğraf sunulmalıdır. Bahreyn vize başvurusu için fotoğraf uygun ölçülerde olmalıdır. Fotoğraf ölçüsü ve diğer özellikler hakkındaki detaylı bilgilere Bahreyn vize fotoğrafı sayfasından ulaşılabilmektedir.
Sağlık Belgesi
Yetkili bir sağlık kurumundan alınan sağlık belgesi ibraz edilmelidir.

Bahreyn'de Evinde Konaklanacak Kişiden Alınması Gereken Belgeler

İlişki Kanıtı Niteliğindeki Belgeler
Bahreyn seyahatinde bir tanıdığın yanında konaklanması durumunda başvuru sahibinin ev sahibi ile arasındaki ilişkinin kanıtı niteliğindeki belgeler ibraz edilmelidir.
Pasaport ve Oturma İzni
Bahreyn gezisinde tanıdık birinin evinde konaklanması durumunda ev sahibine ait pasaport ve varsa oturma izni belgelerinin fotokopileri sunulmalıdır.

Finansal Belgeler

Banka Hesap Dökümü
Başvuru sahiplerinin Bahreyn seyahat masraflarını karşılayacak düzeyde maddi kaynağa sahip olduğunu gösteren banka hesap dökümü ibraz edilmelidir.

Garantörün Hazırlaması Gereken Belgeler

Kimlik Belgesi
Bahreyn vize başvurusunun bir garantör tarafından yapılması durumunda ilgili kişiye ait kimlik belgesinin fotokopisi sunulmalıdır.
Garantör Mektubu
Bir garantör tarafından yapılan Bahreyn vize başvurularında başvuru sahibinin Bahreyn seyahatinin amacının belirtildiği mektup garantör tarafından hazırlanmalı ve teslim edilmelidir.

Bahreyn'deki Şirketten Alınması Gereken Belgeler

Ticari Tescil Belgesi
Bahreyn vizesi için sorumlu garantör yerel bir şirket ise geçerli ticari tescilin (CR) analışır bir kopyası sunulmalıdır. Garantör bir devlet kurumu ise bu belgeye gerek yoktur.
Davet Mektubu
Başvuru sahibinin Bahreyn seyahatinin amacının belirtildiği özel veya devlet kurumu olan garantör kuruluş tarafından hazırlanan davet mektubunun bir adet fotokopisi sunulmalıdır.
İş Sözleşmesi
Başvuru sahibinin ad ve soyadının, doğum tarihinin ve milliyetinin belirtildiği iş sözleşmesi hazırlanmalı ve ibraz edilmelidir.

Bahreyn Turizm ve Sergi Kurumu'ndan Alınması Gereken Belgeler

İzin Belgesi
Bahreyn Turizm ve Sergi Kurumu’ndan alınan izin belgesi ibraz edilmelidir.

Bahreyn'deki Üniversiteden Alınması Gereken Belgeler

Üniversite Kayıt Mektubu
Başvuru sahibi öğrencinin Bahreyn’de eğitim almak üzere bir üniversiteye kayıt yaptırdığını ve kabul edildiğini gösteren üniversite kayıt mektubunun ibraz edilmesi gerekmektedir.

İşverenden Alınması Gereken Belgeler

İşveren Mektubu
Başvuru sahibinin Bahreyn’de katılacağı staj programına ve amacına dair bilgilerin yer aldığı mektup işveren tarafından hazırlanmalı ve vize başvurusu için ibraz edilmelidir.
Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: