Bahreyn Staj Vizesi

Bahreyn Staj Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bahreyn staj vizesi; Vatandaşlık, Pasaportlar ve İkamet İşleri Kurumu’nun mesleğe dayalı eğitim yapan yabancı uyrukluların Bahreyn'de altı aya kadar kalmasına izin veren eğitim amaçlı başlattığı çok girişli vize uygulamasıdır.

Eğitim amaçlı yenilenebilir 6 aylık çok girişli vize almak isteyen bireylere özel ve kamu sektör kuruluşları tarafından staj imkanı sağlanmakta olup bu amaçla Bahreyn vize işlemlerini başlatmak için eğitmen ya da kursiyer olmanız gerekmektedir.

Bahreyn Staj Vizesi Başvurusuna Uygunluk

Bahreyn staj vizesi başvurusu için uygunluk kriterleri aşağıda listelenmiştir.

  • Vizeye başvururken Bahreyn Krallığı dışında olmak
  • Eğitmen veya kursiyer olmak
  • Pasaportun en az 6 ay geçerliliği olması
  • Girilen bilgilerin ve eklenen belgelerin doğru olması

Bahreyn Staj Vizesi Nasıl Alınır?

Bahreyn staj vizesi, online olarak Bahreyn e-vize başvuru portalından yapılan başvuru sonucunda alınabilmektedir. Öncelikle Bahreyn'e staj yapma amacıyla seyahat edeceğinizin kanıtı niteliğindeki davet mektubunu almış olmanız gerekir. Sonrasında Bahreyn online vize portalı (https://www.evisa.gov.bh/) üzerinden seyahat amacınızı ve vatandaşı olduğunuz ülkeyi seçiniz. Ardından çıkan farklı vize süresi ve giriş çıkış sayısına bağlı ziyaret vizesi türlerinden birisini seçip başvuru formunu doldurarak işlemi başlatınız. Vize evraklarını sisteme yükleyip vize ücretini ödedikten sonra Bahreyn staj vizesi başvurusu tamamlanır.

Bahreyn Krallığı Staj Vizesi için Davet Mektubu

Bahreyn Krallığı staj vizesi için davet mektubu staj vizesi başvurularında zorunlu tutulan bir evraktır. Bahreyn Krallığı staj vizesi için davet mektubu staj yapacağınız kurum tarafından hazırlanmalı ve stajınızın amacına, süresine ve herhangi bir ücret ödemesi yapılıp yapılmayacağına dair bilgileri içermelidir.

Bahreyn Staj Vizesi için Gerekli Diğer Evraklar

Bahreyn staj vizesi için gerekli evraklar listesi diğer ülkelerin aksine uzun bir liste değildir.

Bahreyn staj vizesine başvurmak için vize evraklarını tam ve kriterlere uygun bir şekilde hazırlayınız. Evrak tablosundan uygun seçimleri yaparak staj vizesi başvuruları için Bahreyn vize evrakları listesine ulaşabilirsiniz.

Bahreyn Staj Vizesi Başvuru Ücreti

Bahreyn staj vizesi başvuru ücreti 4 Bahreyn dinarı iken vize işleme ücreti 60 Bahreyn dinarıdır.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: