Ukrayna Vize Fotoğrafı Özellikleri

Ukrayna Vizesi için Biyometrik Fotoğraf Özellikleri

Ukrayna vize fotoğrafı, Ukrayna vizesi başvurularında teslim edilmesi gereken belgelerden biridir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Ukrayna’ya 180 gün içerisinde 90 günü geçmemek şartıyla yapacakları seyahatlerde kısa süreli Ukrayna vizesinden muaftır. Ukrayna’ya yapılacak uzun süreli seyahatlerde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabi tutulmaktadır.

Uzun süreli Ukrayna vize başvurularında başvuru yapan kişinin gerekli belgeleri yetkili kurumlara teslim etmesi gerekmektedir.

Ukrayna D vizesi için gerekli evraklar arasında vize başvuru fotoğrafı yer almaktadır. Ukrayna vize başvuru fotoğrafı, vize türü fark etmeksizin Ukrayna vize başvuru formu ile birlikte ibraz edilmelidir.

Ukrayna vize fotoğrafı istenen kriterlere uygun olmadığı takdirde kabul edilmez. Ukrayna vize şartları, vize onayı alabilmek için vize fotoğrafı da dahil eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanmalıdır.

Ukrayna D Tipi Vize Başvurusu için Kaç Adet Fotoğraf Gerekir?

Ukrayna D tipi vize başvurusu için 1 adet fotoğraf gerekmektedir.

Ukrayna Vize Fotoğrafı Ne Zaman Çekilmiş Olmalıdır?

Ukrayna vize fotoğrafı, Ukrayna vizesine başvurusu yapmadan önceki 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.

Ukrayna Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Ukrayna vize fotoğraf ölçüsü, 3,5 cm genişliğinde, 4,5 cm uzunluğunda olmalıdır. Ukrayna vize fotoğrafında başvuru sahibinin yüzü, fotoğrafın %70-80’ini kaplamalıdır. Ukrayna vize başvurularında gerekli vize fotoğrafında başvuru sahibinin çene hizasından sağ çizgisine kadar olan kısmı 31-36 mm aralığında olmalıdır.

Örnek Ukrayna vize fotoğrafı görseli aşağıdadır.

Ukrayna Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?
Ukrayna Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Ukrayna Vize Fotoğrafında Başörtüsü Kullanımı

Ukrayna vize fotoğrafında başörtüsü kullanımı, dini nedenler dolayısıyla olmadığı sürece kabul edilmemektedir. Dini nedenlerle başörtüsü takan kişiler, Ukrayna vize fotoğrafını başörtüsü ile çekilebilmektedir. Şapka kullanımı da dini nedenlerle olmadığı sürece, Ukrayna vize fotoğrafında kabul edilmemektedir.

Ukrayna Vizesi için Biyometrik Fotoğrafta Gözlük Kullanımı

Ukrayna vizesi için biyometrik fotoğrafta gözlük kullanımı, gözlük camının yansıtıcı özellikte olmaması, farklı tona sahip olmaması ve gözlük çerçevesinin gözleri örtmemesi şartı ile kabul edilmektedir. Ukrayna vizesi için çekilen vize fotoğrafında güneş gözlüğü takılmasına izin verilmemektedir.

Ukrayna Vize Başvurusu için Fotoğraf Nereye Teslim Edilir?

Ukrayna vize başvurusu için fotoğraf, şahsen veya akredite acenteler aracılığı ile vize başvuru merkezi veya Türkiye’de bulunan Ukrayna Konsolosluklarına yapılan başvuru esnasında teslim edilmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Ukrayna D tipi vize başvurularını Ukrayna vize başvuru merkezine şahsen veya akredite acenteler aracılığıyla yapmak için vize randevusu almalıdır. Ukrayna vize işlemleri için istenen vize fotoğrafı ve diğer gerekli vize belgeleri randevu günü ve saatinde Ukrayna vize başvurusunun yapılacağı yere teslim edilmelidir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: