Ukrayna Vize Sorgulama ve Takip İşlemleri

Başvuru Sonrası Ukrayna Vize Sorgulama ve Takip İşlemleri

Başvuru sonrasında Ukrayna vizesi sorgulama işlemi yetkili vize aracı kurumunun online takip sistemi üzerinden yapılabilmektedir.

Ukrayna’ya vize başvurusu T.C vatandaşları için 90 gün üzerinde yapılacak konaklamalar için zorunludur.

Ukrayna vize başvurusu için: 0850 241 1868

VFS Global'den Ukrayna Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Ukrayna vize işlemleri, Ukrayna için yetkili vize aracı kurum olan VFS Global Ukrayna internet sitesi ziyaret edilerek takip edilebilmektedir.

Ukrayna vize işlemlerinin takibi için VFS Global resmi internet sitesinde “Başvurunuzu Takip Edin” seçeneği işaretlendikten sonra; referans numarası ve başvuru sahibinin soyismi kullanılarak sorgulama yapabilmektedir.

Ukrayna vize takip işlemi için ekran görseli aşağıda verilmiştir.

VFS Global'den Ukrayna Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?
VFS Global'den Ukrayna Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Ukrayna Vize Takibi İçin VFS Referans Numarası Nedir?

Ukrayna vize takibi için VFS Global tarafından talep edilen referans numarası, vize başvuru merkezinde biyometrik kayıt işlemi tamamlandıktan sonra VFS Global tarafından verilen fatura veya makbuz üzerinde yer alan işlem kayıt numarasıdır.

Ukrayna vize başvuru sahipleri vize başvurularının durumunu çevrimiçi olarak VFS Global resmi web sitesi üzerinden referans numarası ve soyadı bilgilerini girerek öğrenebilir.

Ukrayna Vize Sorgulama İşlemi Ücretli Midir?

Ukrayna vize sorgulama işlemleri vize başvurusu yapıldıktan sonra yetkili aracı kurum veya danışmanlık hizmeti alınan acentelere ait çevrimiçi sistemler üzerinden ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: