Ukrayna Vize Davetiyesi

Vize Başvurusu için Ukrayna Davetiyesi Nasıl Hazırlanır?

Aile veya arkadaş ziyareti, ticari faaliyet, dini misyonerlik, eğitim, araştırma ve gönüllülük projelerine katılım, kültürel ve sportif etkinliklere katılım, konferanslara katılım gibi amaçlarla Ukrayna’ya seyahat edecek T.C de oturum izni bulunan ve vizeye tabi yabancı ülke vatandaşları için Ukrayna’dan davetiye almak ve ilgili vize başvurularında vize davet mektubunu ibraz etmek gerekmektedir.

Vize davet mektubu, başvuru sahibini Ukrayna’ya davet eden kişi veya kurum tarafından konsolosluğa yazılan ve Ukrayna’ya vize almak için sunulması gereken bir belgedir.

Davetiye ile Ukrayna vize başvurusu için: 0850 241 1868

Ukrayna Vize Davet Mektubu Nasıl Olmalıdır?

Ukrayna vize davet mektubu; Ukrayna’da kayıtlı bir kişi veya kurum tarafından resmi antetli kağıda Ukraynaca olarak yazılmalı, imzalanmalı ve noter tarafından onaylanmalıdır. Davet mektubu; davet sahibinin adı, soyadı gibi kişisel bilgileri, davet edilen kişiye ait kişisel, pasaport ve seyahat bilgileri, Ukrayna’ya planlanan ziyaret süresini ve konaklamaya dair bilgileri içermelidir.

Davetiye Gerektiren Ukrayna Vize Türleri Hangileridir?

Davetiye gerektiren Ukrayna vize türleri aşağıda listelenmiştir.

  • Ukrayna özel ziyaret vizesi
  • Ukrayna resmi ziyaret vizesi
  • Ukrayna ticari vize
  • Ukrayna öğrenci vizesi
  • Ukrayna dini misyoner vizesi
  • Ukrayna tıbbi tedavi vizesi
  • Ukrayna kültürel ve sportif etkinlik vizesi
  • Ukrayna yabancı basın muhabiri vizesi
  • Ukrayna sivil toplum kuruluşlarında çalışma vizesi

Ukrayna Ticari Vize Davet Mektubu

Ukrayna ticari vize davet mektubu; Ukrayna’da kayıtlı bir kişi, şirket veya kurum tarafından antetli kağıda yazılmalı, kurumun Ukrayna Birleşik Devlet Tüzel Kişilikleri veya Bireysel Girişimciler ve Vatandaş Dernekleri kayıt numarasını içermeli, kaşeli ve imzalı olmalıdır.

Davet mektubu; davet edilen kişinin tam adı, doğum tarihi ve yeri, uyruğu, pasaport bilgileri, ikamet yeri, ziyaret amacı, planlanan seyahat süresi, Ukrayna’ya giriş sayısı ve konaklama yeri, davet eden kişinin davet edilen kişinin kalışı ve ilgili olası masraflarına karşı yükümlülüğü hakkında bilgileri bulundurmalı ve şirketin ticaret sicil kaydı kopyası ile birlikte sunulmalıdır.

Ukrayna Vize Başvurusu için Orijinal Davetiye Mi İbraz Edilmelidir?

Ukrayna vize başvurusu için orijinal davet mektubu ve bir adet fotokopisi ibraz edilmelidir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: