Angola Vize Davet Mektubu

Angola Vize Davet Mektubu İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Vize davet mektubu; iş seyahati, çalışma ya da Angola'da ikamet eden aile üyesinin yanına yerleşme amacıyla Angola'ya gitmek için yapılan vize başvurularında sunulması zorunlu bir evraktır.

Angola Ankara Büyükelçiliği tarafından öngörülen şekil ve içerik kurallarına uygun şekilde Angola vizesi için davet mektubunun hazırlanması gereklidir.

Angola Vize Davet Mektubu Nasıl Hazırlanır?

Angola vize davet mektubunun nasıl hazırlanacağı, başvurulacak vize türüne göre farklılık göstermektedir.

Angola Ticari Vize Davet Mektubu

Angola ticari vize davet mektubu, başvuru sahibinin Angola’ya davet eden ve başvuru sahibinin Angola'da iş ilişkisi içerisinde olduğu şirket ya da kişi veya Angola'da katılacağı fuar, konferans, seminer gibi etkinliği organize eden şirket ya da kuruluş tarafından Angola Ankara Büyükelçiliğine hitaben yazılmalıdır.

Angola’daki şirketler veya kuruluşlar tarafından gönderilen davet mektupları; Angola Dışişleri Bakanlığı'ndan onaylanmalı, şirketin tam iletişim bilgilerini ve adreslerini içermeli, orijinal DAR kopyası ile birlikte sunulmalı, şirketin unvanını, adını, kaşesini ve şirket yetkilisinin imzasını içermelidir. Başvuru yapılacak dış temsilciliğe hitaben yazılacak dilekçenin içeriğinde, iletişim bilgileri, seyahat amacı, sponsorluk bilgileri ve diğer önemli bilgilere yer verilmelidir.

Angola Çalışma Vizesi Davet Mektubu

Angola çalışma vizesi davet mektubu, başvuru sahibinin Angola'daki işvereni tarafından Angola Ankara Büyükelçiliğine hitaben, şirketin antetli kağıdına yazılmalı ve kaşeli imzalı olarak beyan edilmelidir.

Çalışılacak şirketten alınan ve dış temsilciliğe hitaben hazırlanan vize talepli davet mektubunun bir örneği, iş sözleşmesine dair bilgileri içeren şekilde Göçmenlik ve Yabancılar Dairesine de gönderilmelidir.

Angola Aile Birleşimi Vizesi Davet Mektubu

Angola aile birleşimi vizesi için davet mektubu, başvuru sahibinin Angola'da ikamet eden aile üyesinin işvereni tarafından başvuru sahibi adına Angola Ankara Büyükelçiliğine hitaben yazılmalıdır. Angola'da bulunan aile bireyinin Angola'da çalıştığı firma yetkilisi tarafından antetli kağıda hazırlanan davetiye, kaşeli ve imzalı olmalıdır.

Sık Sorulan Sorular

Angola davet mektubu hakkında uzmanlarımıza en sık sorulan sorular ve cevapları aşağıdadır.

Davetiye İle Angola Vizesi Almak Kolay Mıdır?

Evet Angola vize prosedürleri T.C vatandaşları için diğer AB ülkelerine göre daha kolay bir prosedürdür.

Angola Vizesi İçin Davet Mektubu Hangi Dilde Hazırlanmalıdır?

Angola vizesi için davet mektubu, Portekizce dilinde hazırlanmalıdır.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: