Angola Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası

Angola Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası 2023 Yılı Ücretleri

Yabancı bir ülkeye seyahat edecek kişilerin, seyahatleri boyunca yaşayabilecekleri kazalar, yaralanmalar, hastalıklar ve ölüm gibi diğer beklenmedik durumlar halinde doğabilecek tıbbi müdahale, kayıp bagaj, medikal ihtiyaç veya acil durumlarda ülkeye geri dönüş masraflarının karşılanması için tedbir olarak seyahat sağlık sigortası yaptırmaları gerekmektedir.

Seyahat sağlık sigortasının yaptırılması, Angola turist vizesi başvuruları için zorunlu değildir; buna rağmen beklenmedik sorunlara karşı tedbir almak için seyahat sağlık sigortasının tüm yurt dışı seyahatler için yaptırılması önerilmektedir.

Angola seyahat sağlık sigortası için: 0850 241 1868

Angola Seyahati İçin Sağlık Sigortası Gerekliliği

Angola seyahati için sağlık sigortası yaptırılması zorunlu değildir, ancak güvence olarak yaptırılması önerilmektedir. Angola’da tifo ve sarı humma gibi farklı bulaşıcı hastalıklar yaygın olduğu için, ülkeye seyahat edecek kişilerin ilk olarak aşı zorunluluklarına uyması ve sonrasında seyahat sağlık sigortası yaptırması önemlidir.

Angola'ya seyahat edecek kişilere T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından mümkünse ambulans uçak hizmetini içeren bir sağlık sigortası yaptırması önerilir. Sağlık sigortası ayrıca herhangi bir sorun yaşanmasına karşı önlem olarak planlanan seyahat tarihlerinden bir gün önce başlatılmalı ve bir gün sonra bitirilmelidir. Kişilerin özel şartlarına göre sigortanın kapsamı değişebilmektedir.

Angola’ya seyahat edecek vatandaşlarımızın sağlık konusunda en güncel bilgileri T.C. Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü aracılığıyla edinmeleri önemle tavsiye edilir.

Angola Seyahat Sağlık Sigortası Kapsamı

Angola seyahat sağlık sigortalarının genel kapsamı aşağıda verilmiştir.

 • Kaza ve hastalık gibi tıbbi acil durumlar
 • Acil tahliye halleri
 • Cenazenin ülkeye gönderilmesi
 • Reşit olmayanların ülkesine dönüşü
 • Seyahat iptali veya erken kesilmesi
 • Kaza sonucu alınacak ölüm, yaralanma veya maluliyet yardımları
 • Yurt dışı cenaze masrafları
 • Kayıp, çalıntı veya hasar görmüş bagajlar, kişisel eşyalar veya belgeler
 • Geciken bagajlar
 • Hava yolu nedeniyle aktarma sorunları
 • Hava nedeniyle yaşanan seyahat gecikmeleri
 • Uçağın kaçırılması
 • İlk üç aylık dönemde hamilelikle ilgili masraflar

Seyahat sağlık sigortası kapsamı, sigorta şirketleri ve alınan sağlık sigorta poliçeleri arasında farklılık gösterebilmektedir.

Angola Seyahat Sigortası Fiyatları

Angola seyahat sigortası fiyatları aşağıda verilmiştir.

Sigorta SüresiÜcretler
1 hafta9-18,5 euro
1 ay20-25 euro
3 ay30-45 euro
1 yıl55-80 euro

Seyahat sağlık sigortası ücretleri; sigorta süresi, yaş, Covid-19 geçmişi ve aşı durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Angola Seyahat Sigortası İptal Edilebilir Mi?

Evet henüz geçerlilik süresi başlamamış seyahat sağlık sigortaları iptal edilebilir. Poliçe başlangıç tarihine en az 7 gün kalan poliçelerin %100 iadesi mümkündür.

Angola Seyahat Sigortası Nereden Yaptırılır?

Angola seyahat sağlık sigortası, Türkiye'de faaliyet gösteren sigorta acenteleri aracılığı ile yaptırılabilir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan vize başvurularında sağlık sigortası, başvuru sahibi adına Vizem.net sigorta birimi tarafından en uygun fiyatlarla yaptırılır. İsteğe bağlı olarak sadece seyahat sağlık sigortası hizmeti de, en uygun fiyatlarla Vizem.net üzerinden alınabilir.

0850 241 1868 numaralı çağrı merkezinden seyahat sağlık sigortasına dair detaylı bilgi alabilirsiniz.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: