Bahreyn'e Gitmek için Gerekenler

2023'te Bahreyn'e Gitmek için Gerekenler ve Giriş Prosedürü

Bahreyn Krallığı'na yapacağınız seyahatlerde pasaport türüne göre ve Covid önlemleri kapsamında birtakım evraklar gerekmektedir.

Güncel bilgilere Ankara Bahreyn Büyükelçiliği ve Bahreyn Krallığı Dışişleri Bakanlığı'nın resmi web sitelerinden ulaşabilirsiniz.

Bahreyn'e Girişteki Covid Önlemleri Nelerdir?

Bahreyn Krallığı'na Son varış noktası olarak iniş yapacaksanız, aşı durumunuza bakılmaksızın uçağa binmek için negatif bir PCR sertifikasına ihtiyaç duymazsınız. Suudi Arabistan ile Bahreyn arasındaki Kral Fahd Geçidi üzerinden gelenler de dahil olmak üzere, aşılama durumları veya giriş noktaları ne olursa olsun, Bahreyn'e gelenler için herhangi bir PCR testi veya karantina gerekliliği yoktur.

Ancak hava yollarının kendi PCR testi gereklilikleri olabilir, bu nedenle Bahreyn'e seyahat etmeden önce en güncel bilgiler için hava yollarına danışmanızı tavsiye ederiz. Bahreyn'deyken COVID-19 testiniz pozitif çıkarsa, aşılıysanız enfeksiyon tarihinden itibaren 7 gün veya aşı yaptırmadıysanız 10 gün evinizde veya otelde kendinizi izole etmeniz gerekir. Bahreyn’de hem açık hem de kapalı alanlarda maske takmak artık isteğe bağlıdır.

Güncel bilgiler için seyahat tarihinden önce Büyükelçilik sayfasından kontrol edilmelidir.

Bahreyn'e Seyahat Etmek için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Bahreyn'e seyahat etmeniz için gerekli belgeler aşağıda sıralanmıştır.

  • Geçerli bir T.C pasaportu
  • Geçerli bir Bahreyn vizesi
  • Yurt dışı çıkış pulu

Geçerli Pasaport

Bahreyn Krallığı’na umuma mahsus pasaport ile seyahat edecekseniz vize almanız gerekir. Hizmet, hususi ve diplomatik pasaport ile yapacağınız 90 günlük Bahreyn seyahatlerinde vizeden muaf tutulursunuz.

Bahreyn'e seyahat edecekseniz Bahreyn vizesi için pasaport süreniz istenen kriterlere uygun olmalıdır.

Bahreyn Vizesi

Bahreyn vizesi; Bahreyn vize rejimine göre vizeye tabi olan bordo pasaport hamili T.C vatandaşlarının Bahreyn'e yapacakları seyahatler için alması gereken zorunlu bir belgedir. T.C. vatandaşlarının online ve kapıda vize olmak üzere Bahreyn vize başvurusu için iki seçeneği bulunmaktadır.

Başvuracağınız vize türüne, yöntemine ve kişisel durumunuza bağlı olarak Bahreyn Krallığı vize evrakları da değişiklik göstermektedir.

Yurt Dışı Çıkış Pulu

Yurt dışı çıkış pulunu Bahreyn’e yapacağınız seyahatlerde havalimanlarından veya bankalardan almanız gerekir. 2023 yılında Bahreyn’e gitmek için ödemeniz gereken yurt dışı çıkış pulu ücreti 150 liradır.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: