Bahreyn Kapıda Vize Uygulaması

2023'te Bahreyn Kapıda Vize Başvurusu Yapacakların Bilmesi Gerekenler

Bahreyn kapıda vize başvurusu; belirli ülkelerin vatandaşlarına sunulan bir vize başvuru türü olup yalnızca Bahreyn havalimanlarından yapılabilir ve genellikle turizm gibi kısa süreli seyahatlerde uygulanır.

Kapı vizesi uygulamasına dair Bahreyn vize başvuru işlemleri için detaylı bilgilere makalenin geri kalanında yer verilmiştir.

T.C. Vatandaşları Bahreyn Kapı Vizesi Alabilir Mi?

Türkiye, Bahreyn Krallığı'nın kapıda vize uygulaması kapsamında bulunan ülkeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle T.C. vatandaşları 30 günden uzun sürmeyecek seyahatleri için Bahreyn kapı vizesi alabilmektedir.

Bahreyn Kapıda Vize Başvurusuna Uygunluk

Bahreyn kapıda vize başvurusu için uygunluk kriterleri aşağıda verilmiştir.

 • Bahreyn'de herhangi bir işte çalışmanıza izin verilmez.
 • Bahreyn'de kaldığınız süre boyunca kendinizin ve bakmakla yükümlü olduğunuz kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmelisiniz.
 • Pasaportunuz, Bahreyn’de kaldığınız süre boyunca veya vizenizin geçerliliği boyunca (hangisi daha uzunsa) geçerli olmalıdır.
 • Göçmenlik memuru tatmin olmazsa veya pasaportunuzun geçerliliğinden şüphelenirse vizeniz reddedilebilir.
 • Kapıda vize alabilmek için vize şartlarını yerine getirmelisiniz.
 • Bahreyn'de hiçbir kural ve düzenlemeyi ihlal etmemelisiniz.

Bahreyn Kapı Vizesine Nasıl Başvurulur?

Bahreyn kapı vizesine aşağıdaki adımları takip ederek başvurabilirsiniz.

 • Bahreyn’de uluslararası havalimanına vardıktan sonra kapı vizenizi almak için havaalanındaki göçmenlik masasına gitmeli ve başvuru yapmak istediğinizi belirtmelisiniz. Göçmenlik memurları sizden pasaportunuzu ve gerekirse seyahat belgelerinizi teslim etmenizi ister.
 • Göçmenlik memuru size Bahreyn'de kalışınız ve amacınız hakkında sorular sorabilir, bu durumda doğru bir şekilde cevap vermeli ve gereken yerde kanıt sunmalısınız. Göçmenlik memuru başvurunuzu uygun bulursa vizenizi verir ve sizden vize ücretini ödemenizi ister; vize işlem süresi yoktur.
 • Vize ücretlerini ödedikten sonra makbuzunu alırsınız.
 • Bahreyn kapı vizeniz onaylanınca göçmenlik memuru pasaportunuzu damgalar ve ülkeye girmenize izin verir.

Bahreyn kapı vizesi uygulaması genellikle karmaşık bir süreç olmayıp başvuru sahiplerine vize verilir ancak bazı durumlarda, göçmenlik görevlisinin herhangi bir şüphesi varsa veya seyahat amacı gerekçelendirilemezse vize reddedilebilir.

Bahreyn Kapıda Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Bahreyn kapıda vize için aşağıdaki evrakları sunmalısınız.

 • 6 aydan fazla geçerliliğe sahip pasaport
 • Bahreyn’den geri dönüş bileti
 • Otel rezervasyonu gibi bir konaklama kanıtı
 • Bir akraba ile kalınması durumunda Merkezi Nüfus Kayıt Defteri veya CPR okuyucu çıktısı
 • Bakiyesi 800 ABD dolarından veya 300 Bahreyn dinarı eşdeğerinden az olmayan üç aylık banka hesap özetleri
 • Vize ücreti için nakit, kredi kartı veya banka kartı
 • Yüksek riskli bir ülkeden seyahat edenler için sarı humma aşı kartı

Sık Sorulan Sorular

Bahreyn kapı vizesi ile ilgili merkezimize sıklıkla sorulan soruların cevaplarına aşağıda yer verilmiştir.

Bahreyn Kapı Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Bahreyn kapı vizesi başvuru ücreti, seçtiğiniz vizeye bağlı olarak değişmektedir. Tek girişli Bahreyn ziyaret vizesi ücreti 5 BD (247,94 Türk lirası) iken çok girişli ziyaret vizesinin maliyeti ise 12 BD (595,05 Türk lirası) olmaktadır.

Sınır kontrolünde kredi veya banka kartı ödemesine izin verilmemesi ihtimaline karşı Bahreyn vize ücreti için yanınızda nakit bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Bahreyn Kapıda Vize Almak Ne Kadar Sürer?

Bahreyn kapıda vize başvurusu işlem süresi her başvuru için farklı olabilmekle beraber genellikle 10 dakika ila 30 dakika arasında değişmektedir ancak işlem süresinin daha kısa ya da daha uzun sürmesi de mümkündür.

Bahreyn Krallığı Kapı Vizesi Ne Kadar Süre İçin Verilir?

Bahreyn Krallığı kapı vizesi 2 haftalığına veya 30 günlüğüne verilmektedir. İhtiyaçlarınıza ve ülkede ne kadar kalmak istediğinize bağlı olarak Bahreyn kapı vizesi geçerlilik süresi için tercih yapabilirsiniz.

Kapıda tek girişli ziyaret vizesi almaya karar verirseniz, Bahreyn'de en fazla iki hafta kalmanıza izin verilir ve tek girişli ziyaret vizesiyle Bahreyn'e yalnızca bir kez girebilirsiniz. Kapıda çoklu giriş ziyaret vizesi ile Bahreyn’de bir ay kalabilir ve vizenin geçerlilik süresi boyunca ülkeye birden fazla giriş yapabilirsiniz.

Bahreyn Kapı Vizesi Geçerlilik Süresi Uzatılabilir Mi?

Evet, Bahreyn kapı vizesi geçerlilik süresi uzatılabilir.

Bahreyn'de hem tek girişli hem de çok girişli vizenizi uzatabilirsiniz. Bahreyn'de Vatandaşlık, Pasaportlar ve İkamet İşleri (NPRA) ile iletişime geçerek ve Bahreyn vize uzatma ücreti ödeyerek vizenizi uzatabilirsiniz.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: