Bahreyn Vize Reddi

Bahreyn Vize Reddi Nedenleri ve Yeniden Başvurular Hakkında

Bahreyn vize başvuruları, başvuru sahipleri tarafından vize işlemleri için eksik, hatalı veya istenen kriterlere uygun olmayan evrak sunulması, kişinin Bahreyn vizesi için gerekli kriterlere uygun olmaması veya seyahat bitiminde kişinin kendi ülkesine geri döneceğinin düşünülmemesi gibi durumlarda, Bahreyn vize reddine karar verilebilir.

Geri dönüş biletinin alınmamış olması, en sık rastlanan Bahreyn vize başvuru reddi gerekçesidir.

Bahreyn vize danışmanlık işlemleri: 0850 241 1868

En Yaygın Bahreyn Vize Ret Nedenleri Nelerdir?

En yaygın Bahreyn vizesi ret nedenlerinden biri; vize başvuru formunun eksik veya hatalı doldurulmasıdır. Başvurunuzun reddedilmemesi için başvuru formunu dikkatli bir şekilde doldurmanız gerekir. Formda daha sonradan bir hata yaptığınızı fark etmeniz halinde en hızlı şekilde NPRA ile iletişime geçerek, tekrar vize ücreti ödemek şartıyla yeni bir başvuru yapmalısınız.

Bahreyn vizesinin diğer ret gerekçeleri arasında, başvuru sahibinin Bahreyn Krallığı'nın güvenlik ve refahı tehdit veya ihlal ettiği kanısına varılması bulunur. Başvuru sahibinin vize başvurusu esnasında Bahreyn’de olması veya pasaportunda herhangi bir geçerli Bahreyn vizesi bulunması durumunda da vize başvuruları reddedilebilir.

Bahreyn Vize Başvurusu Reddedildikten Sonra Ne Yapılabilir?

Bahreyn vize başvurusu reddedildikten sonra bu karara itiraz etme hakkı bulunmamakta olup, Bahreyn Krallığı'nın vize reddine itiraz uygulaması da yoktur; bu nedenle Bahreyn vize başvurunuz reddedilmiş ise, redde sebep olan noktaların düzeltilmesi ve tekrar yeni bir vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir.

Bahreyn Vize Reddinden Sonra Başvuru Ücreti İade Edilir Mi?

Bahreyn vize reddinden sonra, işlem ücreti olan 4 Bahreyn dinarı başvuru sahibine iade edilmez.

25 Bahreyn dinarı olan Bahreyn vize ücreti ise başvurunun reddi halinde iade edilebilir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: