Endonezya Vize Politikası

Endonezya Vize Politikası ve Diğer Ülkelere Seyahat

Endonezya vize politikasına doğrultusunda Endonezya'ya seyahat edecek kişilerin milliyetlerine bağlı olarak seyahat amaçlarına uygun vize almaları veya vizesiz seyahat etmeleri gerekmektedir.

Aşağıda paylaşılanlar doğrultusunda Endonezya vizesi alınıp alınmaması gerektiğine dair bilgilere ulaşılabilir.

Endonezya'nın Vize İstediği Ülkeler Hangileridir?

Endonezya’nın vize istediği ülkeler Afganistan, Kamerun, Orta Afrika Cumhuriyeti, Kolombiya, Kongo, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Cibuti, Ekvator Ginesi, Eritre, Etiyopya, Gine, Gine-Bissau, İran, Irak, İsrail, Kosova, Liberya, Mikronezya, Karadağ, Nijer, Nijerya, Kuzey Kore, Sierra Leone, Somali, Güney Sudan, Sudan, Suriye ve Yemen’dir.

Endonezya'ya Vizesiz Seyahat Edilebilir Mi?

Endonezya seyahati yapacak diplomatik ve hizmet pasaportu sahibi Türk vatandaşlarının 30 güne kadar olan seyahatlerinde vize almalarına gerek bulunmamaktadır. Umuma mahsus ve hususi pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Endonezya’ya seyahat etmek için vize almaları gerekir.

Umuma mahsus ve hususi pasaport hamili Türk vatandaşları 30 güne kadar olan turistik gezilerinde Endonezya kapıda vize imkanlanrından faydalanabilir.

Sık Sorulan Sorular

Endonzeya vize politikası ile ilgili bizlere sıklıkla sorulan soruların yanıtlarına aşağıda yer verilmiştir.

Endonezya Aktarmalı Uçuşlarda Transit Vize Gerekiyor Mu?

Endonezya aktarmalı uçuşlarda belli kriterlerin sağlanması halinde transit vize alınmasına gerek yoktur.

Aktarmalı uçuş yapacak kişilerin hangi durumlarda Endonezya transit vize alıp almaması gerektiğine dair detaylı bilgilere ilgili sayfadan ulaşılabilmektedir.

Endonezya Vizesi İle Diğer Ülkelere Girebilir Miyim?

Endonezya vizesi yalnızca Endonezya'ya seyahat edecek kişilerin alması gereken bir vizedir ve hamiline başka bir ülkeye giriş hakkı tanımamaktadır.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: